Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Із перших уст: як проходять вибори в Самборі
21 Липня, 11:52
logo-black

Із перших уст: як проходять вибори в Самборі

Ірина Яким

На момент відкриття виборчої дільниці о 8:00 в Самборі на вулиці Чорновола 2, перші виборці вже чекали під дверима. Здебільшого поспішали пенсіонери, які не хотіли пропустити Службу у місцевому храмі.

“Хотіли з чоловіком до вранішньої молитви встигнути”, – пояснює жителька Самбора Марта. На голові поправляє білосніжну хустину, в руках – молитовник і паспорт.

 

Люди отримують своїх два бюлетені. Один із списком партій, інший із прізвищами кандидатів. Пенсіонерам трохи мороки додає довжина самого листка для голосування. Потрібну партію шукають ще до кабінки.

Самбірчанин Петро пильно вдивляється у список.

 

“Нічого не бачу, а окуляри, як на зло дома залишив. Може хто позиче?, – звертається до членів комісії. Голова ДВК простягає свої. – А той, від якої партії йде?” – тицяє пальцем у список з прізвищами висуванців.

 

“Ні від якої. То позафракційний”, – пяснює жінка та просить пройти виборця до кабінки, аби зробити свій вибір.

 

“А ну, підкажіть, а отой во, теж самовисуванець?”, – виглядає вже із-за штори пенсіонер.

 

“І той теж”, – нетерпляче, майже одноголосно пояснюють із комісії.

 

 

За виборцем Петром, до кабінки уже назбирується черга самбірчан, чоловік зо шість –  усі тримають документи напоготові. Хтось складає удвоє.

 

“Так незручно. Один довгий, другий коротший. Той складеш, а другий впав. Позафракційні, безпартійні, самовисуванці, мажоритарники, будь мудрий! Могли би то продумати, аби люди не морочилися”, – бурмоче на вухо дружині чоловік років 60.

 

 

“Та бо багато їх до влади цього разу преться. От і список на півметра. Обіцяли один наперед другого, ще би так робили. А концерти як всі давали, кого тільки не возили до Самбора. Молодьож може і купиш тим, а старшим людям, то вже якийсь толк треба. Роботи! А робити ніхто не хоче”, – обурюється дружина.

 

Люди за пів години розходяться. У церкві 0 8:30 Служба. Правлять тричі на день. Перед кожною відправою виборців на дільниці більшає. В основному приходять люди середнього віку, багато з дітьми.

Ближче до обіду у приміщенні для голосування напівпорожньо. У комісії пояснюють, звично, люди у такий час відпочивають. Напливу чекають вже під закриття дільниці.

67330364_2381426351902933_6511785331203768320_n

“Багато знайомих відмовились йти на ці вибори спостерігачами. За два кілометри від Самбора, у Дубрівці, сьогодні фестиваль SAM-FEST проходить. Музика, відпочинок, відомі гурти виступають. Всі туди подались. Напевне і самбірська молодь замість виборів поїде музику слухати, а хтось на шашлики, погода для відпочинку чудова. Люди трохи втомилися вже від виборів, хочуть відпочити”, – каже спостерігачка Ірина.

Фото: автора

Схожі новини