“Йдучи на вибори, не обіцяю “золоті гори”. Обіцяю невтомно працювати” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Йдучи на вибори, не обіцяю “золоті гори”. Обіцяю невтомно працювати”
05 Грудня, 16:30

“Йдучи на вибори, не обіцяю “золоті гори”. Обіцяю невтомно працювати”

Віра Потічна

За посаду мера Радехова боротимуться 7 кандидатів. Найпершою документи до ТВК подала самовисуванка Тетяна Садовська. Жінку в регіоні знають як юристку та активну учасницю молодіжного громадського руху.

“Живу за принципом «Роби, що можеш, з тим, що в тебе є, і там, де ти перебуваєш!», – розповідає LMN Тетяна. – Тож коли бачу проблему – інтуїтивно шукаю можливості її вирішення. Колись це були “маленькі” завдання для себе. Наприклад, домогтися встановлення знаку “Пішохідний перехід” на вулиці Об’їзній у Радехові. Або знайти і пролобіювати виділення земельної ділянки для дитячого майданчика. Чи знайти кошти для закупівлі нової електроплити для кухні дошкільного навчального закладу №3 у місті. Ці проблеми таки вдалося вирішити. Та з кожним роком “завдання”, які я перед собою ставлю, стають щораз більшими і масштабнішими. З останніх – це домогтись ремонту дороги державного значення Львів-Радехів-Луцьк та ділянки дороги державного значення Броди-Червоноград, що проходить по вулиці Тарнавського в Радехові та поруч Храму Святого Миколая.

Більші справи потребують більших можливостей. Посада мера власне і наділяє повноваженнями та статусом, за допомогою яких можна легше і швидше зробити більше для нашої громади. Оскільки я роботи не боюсь, маю багатий досвід, добру освіту, то готова працювати на благо новоствореної Радехівської об’єднаної громади. Тому й пропоную свою кандидатуру людям.

– Які плани, мрії стосовно територіальної громади маєте?

Планів багато. Якщо мені вдасться їх здійснити, то у нашій громаді розвиватиметься бізнес. Люди зможуть працювати за достойну оплату у себе на Батьківщини, не їхатимуть за кордон. Плануємо відремонтувати дороги. Облаштуємо зручні тротуари та спеціальні місця для паркування автомобілів. Будуть налагоджені автобусні перевезення. Розробимо спеціальну програму по безпеці громади для швидкого розкриття злочинів. Хотілося б запустити в роботу закритий басейн та оновити спортивну інфраструктуру в місті. Треба вирішити питання з безперебійним водопостачанням і налагодженню роздільного збирання побутових відходів. Потрібно освітити всі житлові вулиці, оновити заклади культури, запустити в роботу кінотеатр. Напрацювати туристичну карту та влаштувати веломаршрути, відпочинкові зони. Школи та дитсадки маємо забезпечити всім необхідним комп’ютерним та технічним обладнанням. І все це не передвиборчі обіцянки, не просто мої мрії, – я готова за них боротися. Йдучи на вибори, не обіцяю “золоті гори”. Обіцяю невтомно працювати.

Я була депутатом Радехівської міської ради VI скликання На жаль, не всі мої задуми вдалося втілити. Для мене це був перший досвід і дуже непростий. Як юрист знаю, що від однієї людини залежить багато, але не все.

– У роботі відчували підтримку людей?

– Так, мене підтримують. Особливо коли берусь за вирішення нагальних проблем, завжди отримую багато дзвінків та звернень з пропозицією допомогти.
Насправді жителі нашої громади часто недооцінюють свої можливості в участі роботи органу місцевого самоврядування. Сьогодні є достатньо механізмів, за допомогою яких можна якісно впливати на розвиток своєї громади. Найперше – знайомитись з проектами рішень міської ради та надавати свої зауваження і пропозиції. Також за допомогою запиту на доступ до публічної інформації можна до тижня часу отримати всю необхідну інформацію з будь-якого важливого питання життя громади. Також нова система ProZorro, яка запроваджується для всіх бюджетних закупівель, дає можливість людям бути задіяними до роботи і життя міста.

Зараз є реальна можливість, навіть не будучи депутатом чи членом виконкому, впливати на використання бюджетних коштів, на роботу органу місцевого самоврядування. Але люди цього не знають. Я дуже сподіваюсь, що через налагодження відкритої роботи Радехівської міської ради нам вдасться перетворити мешканців з пасивних спостерігачів на активних учасників місцевого самоврядування. І тоді, вірю, заживемо дійсно по-європейськи.

До Радехівської ОТГ увійдуть також села Кути, Бишів, Забава, Ордів, Торки, Криве, Немилів, Оглядів, Гута-Скляна, Дубина, Монастирок-Оглядівський, Опліцько, Пиратин, Середпільці, Мукані, Синьків, Сушно, Обортів, Тоболів, Тетевчиці та Сабанівка.  З їх жителями треба постійно комунікувати.

– Як саме плануєте налагоджувати комунікацію?

– За допомогою сучасного інтерактивного сайту. Так громадськість мала б змогу контролювати прийняття рішень та витрачання коштів. Брала б участь у формуванні бюджету та вирішенні багатьох питань міської господарки. Лише коли орган місцевого самоврядування буде працювати відкрито і прозоро, люди будуть з більшою довірою ставитися до влади. Захочуть активніше долучатися до вирішення важливих питань, а хороші ініціативи від громади будуть доходити до влади і втілюватися в життя.

– Тетяно, разом з ініціативною групою ви привернули увагу до вкрай занедбаної території старого міського цвинтаря. Чи змогли впровадити в життя задуманий проект «Історична справедливість”?

Навколо цього проекту нам з друзями вдалось згуртувати близько 50 молодих людей. Перед нами стояла непроста задача  – занедбаний стан старого цвинтаря у центрі Радехова. Основною проблемою були не сміття та чагарники, а те, що люди ще з радянських часів по сьогодні топчуть по його території стежки вздовж і впоперек, скорочуючи собі шлях до домівок або інших місць. Поруч знаходиться загальноосвітня школа, і школярі за прикладом дорослих також бігають по місцях поховання наших предків. І свідками такої низької культури сучасних українців стають не лише краяни, а й гості Радехівщини, зокрема, міжнародні делегації. Бо ж на території цвинтаря є поховання людей різних національностей – окрім українців, є й поляки, німці.

Нам вдалося заручитись підтримкою Радехівської міської ради, і тепер територія старого цвинтаря виглядає достойно. Рух транспорту перекрито, історична цінна огорожа відреставрована, розроблена земельна документація та визначено межі цвинтаря. Бо ж з року в рік люди, що живуть поруч, самовільно забудовують його господарськими спорудами. Також встановлено кам’яний пам’ятний знак із зображенням унікальних пам’яток архітектури, що були зруйновані та не збереглись. Видано книгу та відзнято документальний фільм про історію цього місця та людей, що там поховані. Вивезено більше 10 вантажівок сміття та знешкоджено усі аварійні дерева, які руйнували надмогильні плити. Присвоємо ім’я цій унікальній території – “Історико-меморіальний комплекс Старий цвинтар у Радехові”. Зараз працюємо над тим, щоб цвинтар визнали пам’яткою історії місцевого значення. Маємо ще десятки ідей щодо цього цвинтаря. Хочемо перевидати книгу про родини, що там похоронені, відреставрувати окремі пам’ятники, що мають історичну цінність, провести розкопки залишків зруйнованої усипальні графа Бадені, влаштувати красиву центральну алею, напрацювати туристичну карту, віднайти поховання січових стрільців.

– Ви так багато часу приділяєте громадській роботі. Не втомлює?

– Я юрист за професією. Такий фах обрала, бо він найбільше імпонує моєму характеру. Завжди боролася за правду і справедливість. Жити склавши руки і спостерігати – це не для мене. Треба змінювати світ на краще. Починати варто з того міста, де ти живеш. І я готова.

Відео