Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Його смерть для багатьох стала шоком»: львів’яни вшановують пам’ять Василя Сліпака
29 Червня, 15:24
logo-black

«Його смерть для багатьох стала шоком»: львів’яни вшановують пам’ять Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вул. Дорошенка,9 в центрі Львова відкрили мурал, присвячений відомому у світі оперному співаку та волонтеру Василю Сліпаку. Мурал називається «Наш Сліпак – вічний міф». Нині минає чотири роки, відколи Василь Сліпак загинув від кулі снайпера поблизу шахти «Бутівка» на Донеччині. На війні у нього був позивний «Міф».

Відкриття муралу супроводжувалося виступом Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», вихованцем якої був Василь Сліпак.

«Його смерть для багатьох стала шоком. Всі ми самі пізнаємося у житті. Добре бути патріотом, коли все навколо тебе спокійно. Добре бути християнином, коли все благополучно. Василь показав, що у тому житті треба жертвувати. Він з ранніх років знав дисципліну. Пішов у «Дударик», а там було строго. Хто проходить «Дударик» – отримує військовий вишкіл. От співак зі світовою славою залишає усе і йде, де смерть, зло. Він навчився жити у пеклі за моральними принципами», – казав у день похорону Сліпака владика Борис Гудзяк. Він був його духовним наставником.

Поховали Василя Сліпака 1 липня 2016 року. У Гарнізонному храмі Петра та Павла у центрі Львова його відспівували 12 священників, попрощатися зійшлося понад тисячу людей.

19 років Василь мешкав у Парижі, співав у національній опері. Під час Революції Гідності став волонтером, допомагав майданівцям. Потім збирав кошти для учасників АТО. Тоді пішов добровольцем воювати на фронт. Службу поєднував з оперними концертами.

Тиждень перед смертю Василь гостював у брата в Києві.

«У цей час якийсь був світлий – мало говорив, багато молився. Кажу: «Василю, ти такий спокійний. Що сталося?» Навіть не мав думки, що він зібрався на фронт. Коли поїхав, на серці було тяжко. Припускав, що таке може статися, але одразу думку відганяв від себе», – пригадував брат Василя Орест Сліпак.

Могила Героя є на Полі почесних поховань на кладовищі-музеї Личаківський цвинтар.

Цей мурал став третім з шести, які цьогоріч мають завершити на міських багатоповерхівках у рамках проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей».

Фото: ЛМР

 

Схожі новини