Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кабмін погодив створення на Турківщині національного парку “Бойківщина”
20 Лютого, 18:12

Кабмін погодив створення на Турківщині національного парку “Бойківщина”

У Турківському районі з’явиться Національний природний парк «Бойківщина». Його створення сьогодні підтримав Кабінет Міністрів України

 

«2019 рік вдало розпочався для української природи. За два місяці роботи Уряд підтримав чотири Укази Президента про розширення, а два з них про створення природо-заповідних територій. Сьогодні прийнято рішення про створення на Львівщині НПП «Бойківщина». Новий парк буде в Турківському районі на території 12240 гектарів земель державної та комунальної власності. Продоохоронний статус цих території – це питання збереження старовікових лісів Українських Карпат», — написав на своїй сторінці у Фесбуку Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

 

Наголосив також на тому, що заповідання кожного метра унікальних природних комплексів України є важливим державницьким кроком. І наступні покоління за це нам будуть вдячні.

 

«Крім того, ця територія цікава як майбутній науковий полігон для моніторингу та розробки дієвих заходів щодо збереження рідкісних видів рослин і тварин. Частина територій — об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Вони давно стали домівками для багатьох видів рослин і тварин, які, на жаль, стали рідкісними та зникаючими в межах Європи. Тут нараховується понад 30 видів трав’янистих рослин таких як баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька, підсніжник білосніжник», — підкреслив Міністр.

 

Для подальших кроків нацпарку «Бойківщина», Президент України ще має підписати відповідний указ.

До Національного природного парку «Бойківщина» входитимуть землі Боринського і Турківського лісових господарств, а також Турківського дочірнього підприємства «Галсільліс».

Схожі новини