Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кабмін вирішив зменшити розмір субсидій на оплату комуналки
24 Липня, 14:37

Кабмін вирішив зменшити розмір субсидій на оплату комуналки

Розміри житлової субсидії в Україні значно скоротять. Відповідний проект постанови Кабміну розробили в Міністерстві соціальної політики, повідомляє Главком.

У новому документі Мінсоцполітики України пропонується скасувати введену навесні 2020 року норму, яка дозволила збільшити на 50% соціальні нормативи на послуги ЖКГ для українських споживачів.

«З огляду на епідеміологічну ситуацію, скасовується підвищення на 50 відсотків соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, яке застосовувалося при розрахунку розміру житлової субсидії на період поширення на території України на гострі респіраторні хвороби Covid-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», – вказали автори постанови в пояснювальній записці.

У своєму документі Мінсоцполітики також рекомендує видалити норму про наявність мобільного телефону в осіб, які є претендентами на отримання житлової субсидії, оскільки з 1 травня 2021 року його надається виключно у готівковій формі.

Нагадаємо, що в Україні готують масштабні перевірки одержувачів соціальної допомоги. На офіційному сайті Мінсоцполітики виставлено на громадське обговорення проект постанови Кабміну, яким прописується порядок таких перевірок. Контроль за людьми планують поставити на потік – інспектори будуть ходити по домівках, вивчаючи на практиці, як живуть ті, хто претендує на бюджетні гроші або вже їх отримує. Причому, якщо не пустити контролерів до оселі, виплати автоматично припиняються. Зупиняти виплати зможуть і за результатами перевірок.

Фото: ілюстративне

 

 

 

  • 0
  • 932
Схожі новини