Капеланство і УБД | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Капеланство і УБД
26 Жовтня, 20:25

Капеланство і УБД

Нещодавно у Львівській обласній раді ініціювали надання статусу учасника бойових дій військовим священикам

Облрада підготувала звернення до Міноборони щодо надання статусу учасника бойових дій священикам та капеланам, які виконували душпастирську місію у зоні ООС на Донбасі та винесла це учора на порядок денний.

Що думають про такий статус самі військові капелени,  розповіли на прес-конференції у “Прес-клубі.”

“Ще починаючи з часів Майдану священики були поряд з українським народом. Були поряд і тоді, коли розпочалась військова агресія Росії проти України. З 2015 року і дотепер ми поряд. Починаючи з 2015, ми були практично на нульовій лінії, ніколи не перебували у штабах, а завжди були на передку,” – зазначив військовий духівник отець Мар’ян Сеник.

Священики кажуть, що їм не потрібно ніяких винагород, вони просто виконують свій духовний обов’язок. Водночас, під час перебування на передовій чимало священників було травмовано, чимало отримало посттравматичний синдром.

“Але в усьому цьому є велика проблема – коли ми повертаємось сюди, ми не маємо соціального захисту. Ми не маємо права проходити реабілітацію, лікування” – додав отець Мар’ян.

Отці наголошують, що їдучи на передову, вони залишають тут свої сім’ї, своїх дітей. І кожен з них думає, що ж буде далі, тому хочеться мати якісь гарантії.

“Кожен зі священиків їде туди, де він потрібен – не в штаби, а в саму зону бойових дій. Кожен з нас їдучи туди, ризикує життям. І кожен з нас знаходить там другу родину, вертаючись додому все одно щодня здзвонюється і думає, як там хлопці,” – зауважив отець Олег Грициняк.

Як підкреслив отець Орест Сало, священики прихильно ставляться до такої ініціативи. Бо чимало отців постраждали під час війни, і поки щовони не мають державою забезпеченого права на лікування.

“Звичайно, священик не має права брати зброю в руки і стріляти з автомата, але отці мають іншу зброю – молитву, віру, хрест…” – зазначив отець Андрій Феденьків.

Отці також кажуть, що на передовій не виникає питань, хто до якої Церкви належить. Капелани роблять свою справу – моляться, служать Святу Літургію, сповідають та уділяють Причастя.

Відео