Карпюк розповів, як його і Клиха катували у російській тюрмі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Карпюк розповів, як його і Клиха катували у російській тюрмі
11 Вересня, 08:08

Карпюк розповів, як його і Клиха катували у російській тюрмі

Колишній полонений Микола Карпюк розповів, що його та іншого політв’язня Станіслава Клиха в Росії катували.

Про це він розповів у інтерв’ю ATR.

«Як тільки стемніло, виводять на коридор – наручники, руки за спину, одягають на голову целофановий кульок, скотчем перемотують, сюди ватка, щоб знизу нічого не бачили – і виводять, Хвилин 10-15 їдемо, заводять у якесь приміщення, піднімають на 4 поверх. Клема до пальця правої ноги, клема до пальця правої руки або до інших частин тіла – і починає йти електричний струм через тіло. З різними періодами: ривками, протягом певного часу – воно неприємне таке відчуття. Це те, що зі мною робили.

 

Потім привозять туди ж в ІВС – кімната для допиту, клітка метр на метр металева… І протягом ночі, протягом доби не дають спати. Тільки починаю закривати очі – мєнти через 2 години міняються і одразу “Нє спать, нє спать”. Не дають спати. У мене вийшло так, що чотири ночі були катування, на п’яту ніч катувань уже не було, але в цю ніч у зв’язку з тим, що не давали спати, я просто втратив там свідомість – ввійшов у стан марення, і очнувся уже в камері. На шосту добу мене перевели в камеру.

 

Але мені ще, як сказати повезло: до мене поставилися вони трошки по-іншому. А те, що відбувалося зі Станіславом Клихом – його потім привозили, його не в клітку саджали, його заводили в камеру і прив’язували – за спину (руки) браслетами до шконки – ліжка: ставили на коліна й цілу ніч не давали спати і рухатися.

 

Клих, коли він ще був при свідомості, у нормальному стані психологічному, коли ми з ним зустрілися 15 вересня 2016 року на першому суді у Грозному, він мені показав квадратний шрам (на зап’ясті), чітко вирізаний, – сказав, що йому туди вставляли чіп. Я це сприйняв надзвичайно серйозно, бо коли я вийшов зі стану марення – то у мене була впевненість, що мені вставили чіп. Я обшукав, обстежив усе своє тіло – потім подумав, що у мене якийсь галюнік. Але коли мені Станіслав сказав, що йому вставляли чіп, то я зрозумів, що коли я був у стані марення розмова ментів про це велась. Звідки в мене така установка – цілий тиждень шукав на своєму тілі його. Коли вставляється імплант – іде вплив на нервову систему й людина впадає в панічний страх», – розповів Карпюк.

 

Фото: Українська правда

Відео