Картина «Плоди» художника з Городка отримала премію Леонардо да Вінчі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Картина «Плоди» художника з Городка отримала премію Леонардо да Вінчі
14 Лютого, 14:15
logo-black

Картина «Плоди» художника з Городка отримала премію Леонардо да Вінчі

Роботу відомого українського митця Романа Опалинського з м.Городок, що на Львівщині, нагородили престижною міжнародною премією Леонардо да Вінчі. Серед робіт  175 митців з різних країн світу нагороду вручили 15. Урочиста церемонія нагородження відбулась 6 лютого у Флоренції.

«Звісно ж, мені було дуже приємно, адже кожному буде приємно щось добре отримати. Це не грошова премія, це більше питання престижу. Приємно, що мою творчість так високо оцінюють, що людям вона подобається», – розповів пан Роман Львівській мануфактурі новин.

Митець додав, що не мав можливості особисто відвідувати різні виставки, тому надсилав на конкурс фото своїх робіт. І на основі однієї з них Роману й присудили цю премію. Нагороду отримала картина «Плоди», яку художник малював на замовлення. Зараз вона знаходиться в Сполучених Штатах Америки.

«Треба було зробити акцент на певних людських цінностях, тому я назвав її символічно – «Плоди». Адже плоди нашого життя – це і вчинки, і діти, і посаджене дерево, і збудований будинок. Все, що вкладаєш в сенс свого життя, я старався зобразити на цій картині», – ділиться художник.

Це не перша нагорода, яку здобув митець. Роман є лауреатом численних нагород та премій. Зокрема, раніше він отримав ІІ премію на міжнародній виставці «Art Biennale Chianciano» в музеї прикладного мистецтва міста К’янчіано-Терме, а також міжнародну премію Давида Мікеланджело в галузі сучасного мистецтва в Римі та інші.

Художник називає свій стиль нашаруванням кількох різних стилів.

«Загалом це, мабуть, декоративний сюрреалізм. Це складалось якось поступово. Щось сподобалось, потім стало розвиватись. Мені дуже подобались ікони в такому стилі, і на основі них я розробив свій стиль», – розповів пан Роман.

Митець зізнається, що кількість намальованих картин не рахував, адже постійно в роботі, і вони виходять одна за одною.

«Я в процесі завжди, малюю постійно. Більше того, я працюю одночасно над кількома картинами, бо не малюю одну від початку до кінця. Йде безперервний конвеєр роботи», – ділиться художник.

Додамо, 59-річний Роман Опалинський є членом Національної спілки художників України та має звання «Заслужений художник України» та «Заслужений діяч культури Польщі». Працює в галузі станкового живопису та декоративно-ужиткового мистецтва.

Відео