Казкова Тустань: історико-культурний заповідник тепер вражає віртуально | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Казкова Тустань: історико-культурний заповідник тепер вражає віртуально
13 Січня, 11:55

Казкова Тустань: історико-культурний заповідник тепер вражає віртуально

У Державному історико-культурному заповіднику “Тустань”, що у Сколівському районі,  створили мобільний додаток. Він дозволяє туристам ознайомитись зі старовинною оборонною спорудою. Вмикати анімацію та фотографувати.

Тустань – унікальна пам’ятка історії, археології, архітектури та природи. Розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва. Входить до складу Державного історико-культурного заповідника “Тустань”.

На зламі Х—ХVІ століть на скелях розташовувалась середньовічна оборонна фортеця-град і митний пункт на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи, – пише Gazeta.ua

До нашого часу дерев’яна фортеця не збереглась. Під час археологічних досліджень Тустані археологи зібрали понад 25 тисяч історичних знахідок. Дерев’яні елементи забудови, металеві вироби, кераміка, скло, шкіряні вироби. Зокрема хрестик-енколпіон, щиток перстня з гравірованим рисунком птаха, бронзова булава, кувалда, сокира, наконечники арбалетних стріл і лучних стріл, наконечники списів, кресала, шпори, сердечники дзвоників, різці по дереву, голки, застібки до книжок.

Зараз на території Державного історико-культурного заповідника “Тустань” діє історичний музей, в якому демонструють модель наскельної фортеці. У 2018 році на замовлення музею створили мобільний додаток, який дозволяє туристам ознайомитись зі старовинною оборонною спорудою. Користувачі електронного додатку Tustan AR можуть вмикати анімацію та фотографувати. Додатком можна скористатись в місцях, де розташовані залишки фортеці. Зараз працює п’ять точок, де встановлені спеціальні таблички.

Щоб побачити віртуальну історичну ретроспекцію, потрібно включити додаток та навести телефон на табличку.

Відео