Харківські медики прооперували у Львові дівчину із IV-м ступенем сколіозу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Харківські медики прооперували у Львові дівчину із IV-м ступенем сколіозу
10 Серпня, 11:17

Харківські медики прооперували у Львові дівчину із IV-м ступенем сколіозу

Троє лікарів-ортопедів Науково-навчального медичного центру «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету приїхали до Львова, щоб прооперувати 16-річну Вікторію із ідіопатичним сколіозом 4-го ступеню. Про це повідомили у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні Охматдит.

Виявили сколіоз у дівчини понад три роки тому. Певний час вона носила спеціальний корсет, однак цього виявилось недостатньо. Попри певні ризики ускладнення, батьки Вікторії прийняли рішення про проведення оперативного втручання, однак війна змусила поставити це рішення на паузу. І ця затримка негативно вплинула на стан здоров’я Вікторії.

Щоб не ризикувати життям дівчинки та її батьків, лікарі з Харкова, який щодня потерпає від обстрілів росіян, згодилися приїхати до Львова.

«У нас з клінікою є давня дружба. На наше запрошення професора з ортопедії приїжджають оперувати складні випадки сколіозу до нашого госпіталю вже 7-й раз і ми далі плануємо їхні візити. Щиро дякуємо, що відгукуються і долають такий довгий шлях, аби врятувати дитяче життя», – розповіли у львівському Охматдиті.

Операція тривала близько чотирьох годин та, на щастя, пройшла успішно. На другий день дівчина вже могла стояти на ногах. Протягом тижня Вікторія ще проходитиме реабілітацію в лікарні, а по тому відновлюватиметься вдома.

«Вікторія матиме в подальшому звичне життя з прямою спиною, вона зможе мати фізичні активності, народжувати дітей тощо», – додали у лікарні.

Зазначимо, ідіопатичний юнацький сколіоз поширений у 5 % підлітків та становить 70–80% усіх випадків деформації хребта в педіатричній практиці.

Відео