Хірурги ОХМАДИТУ вилікували 7-річного хлопчика із двобічною пневмонією | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Хірурги ОХМАДИТУ вилікували 7-річного хлопчика із двобічною пневмонією
01 Листопада, 15:19

Хірурги ОХМАДИТУ вилікували 7-річного хлопчика із двобічною пневмонією

Хірурги “Охмадиту” вилікували 7-річного хлопчика із двобічною пневмонією за допомогою торакоскопії. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.
Сім’я 7-річного хлопчика Матвія із села Старий Яр Яворівського району Львівської області. Хвороба почалась із високої температури. Спочатку дитину лікували антибіотиками, однак температура не падала. Згодом у Матвія почали боліти плечі та груди. Тоді батьки хлопчика поїхали до місцевих лікарів, де на рентгені виявили ознаки двобічної пневмонії та лівобічного ексудативного плевриту.

“Діагноз, який поставили лікарі “Охмадиту”- двобічна, полісегментарна пневмонія, лівобічна деструктивна пневмонія, лівобічний ексудативний плеврит, лівобічний фібриноторакс. Іншими словами – двобічне запалення легень, рідина в лівій плевральній порожнині та спайки, які створювали ефект бджолиних сот, тобто рідина була обмеженою і звичайним дренуванням не могла бути видалена з плевральної порожнини. У нашому шпиталі дитині провели торакоскопію, адгезіолізис, тобто роз’єднання плевральних спайок, санацію (ряд лікувально-профілактичних заходів з оздоровлення організму) та дренування плевральної порожнини (видалення з плевральної порожнини повітря, крові або рідини, розправлення легені та ліквідація зміщення середостіння, яке спричиняє гемодинамічні порушення)”, – йдеться у повідомленні лікарні.

Втручання пройшло успішно. Опісля ще продовжили медикаментозне лікування. Наразі хлопчика вже виписали додому.
Зазначимо, що торакоскопія легень – це малоінвазивний ендоскопічний метод, за допомогою якого проводиться діагностика або оперативне втручання при патології легень. Торакоскопія являє собою вузьку трубку з камерою на кінці, яка вводиться в плевральну порожнину через грудну стінку. Цей метод є менш травматичним, ніж звичайна операція, дає набагато менше ускладнень, скорочує терміни реабілітації, знижує потребу в знеболюванні і необхідність перебування у відділенні реанімації в післяопераційному періоді.
Відео