Ще одна сільрада на Львівщині виступила проти обмежень прав жителів прикордоння | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ще одна сільрада на Львівщині виступила проти обмежень прав жителів прикордоння
29 Квітня, 11:50
logo-black

Ще одна сільрада на Львівщині виступила проти обмежень прав жителів прикордоння

Депутати Стрілківської сільської ради звернулися до керівництва Львівської області і держави із закликом скасувати зміни до постанови уряду, яка вводить нові правила та обмеження для жителів та відвідувачів прикордонних населених пунктів.

«До керівництва сільської ради, до старости та депутатів Стрілківської сільської ради поступило дуже багато звернень жителів громади та у прикордонних населених пунктах громади уже відбулися громадські збори щодо запровадження обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт і пропуску у прикордонній смузі.

 

Жителі прикордонних населених пунктів сильно обурені такими змінами і вважають, що це обмежує права людини. Громадяни України зазначають, що у ст.33 Конституції України закріплено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання», – йдеться у зверненні депутатів.

Також обранці наголошують, що вимоги прикордонної служби до місцевих жителів писати заяви на дозвіл на проживання та інші види діяльності порушують статті 3, 21 і 24 Конституції України.

«Окрім того учасники громадських зборів наголошують, що перетворення прикордонних міст і сіл на режимні об’єкти із спецдозволами та спецпропусками є не тільки поверненням до радянської практики, але й призведе до відтоку звідси жителів, молодих сімей, підприємців та інвесторів, що у свою чергу за 3-5 років призведе до вимирання і повного занепаду прикордонних з Євросоюзом територій» , – йдеться у зверненні.

З огляду на це обранці просять начальника Львівської ОВА Максима Козицького, в.о. голови Львівської облради Юрія Холода, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голову ВР Руслана Стефанчука та президента Володимира Зеленського посприяти у скасуванні відповідних змін, внесених до постанови уряду в грудні минулого року.

Нагадаємо, раніше проти цих нововведень виступили депутати Добромильської міської ради.

User Image
Юлія Аронова
Відео