На Самбірщині депутати виступили проти обмежень для жителів прикордонної зони | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині депутати виступили проти обмежень для жителів прикордонної зони
22 Квітня, 16:59
logo-black

На Самбірщині депутати виступили проти обмежень для жителів прикордонної зони

Депутати Добромильської міської ради прийняли звернення до Президента України, уряду, Львівської ОВА і Держприкордонслужби з проханням скасувати обмеження для жителів прикордонних з ЄС територій, які ввели постановою Кабміну 7 грудня 2023 року.

Нагадаємо, йдеться про запровадження спецперепусток для усіх, хто перебуває чи має намір відвідати населені пункти в 5-кілометровій прикордонній зоні.

«Прийняття постанови, якою встановлено спеціальний прикордонний режим та заборона вільного в’їзду, перебування, проживання, пересування осіб і впровадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону по всій лінії кордону України  є непродуманим кроком. Це, передусім, пов’язане з тим, що обмеження, обумовлені постановою, стосуються усієї довжини кордону, виокремлюючи при цьому тільки кордон України з Російською Федерацією та Республікою Білорусь», – йдеться у зверненні.

На думку обранців, кордон з ЄС не становить загрози, а нові обмеження натомість порушують  права людей, які постійно проживають в прикордонних містах і селах.

«Це також буде чинити негативний вплив на рівень життя людей, бо для розвитку підприємництва на цих територіях створюються додаткові перешкоди. Зазначені  обмеження є, по – суті,  поверненням до репресивної совєтської системи та перетворення населених пунктів, які розташовані біля кордону на “режимні об’єкти”, що в цілому нівелює європейські демократичні цінності, до яких ми прагнемо», – йдеться у зверненні.

З огляду на все це депутати просять відповідальних осіб опрацювати та переглянути критерії обмежень і не встановлювати їх щодо жителів, які зареєстровані та проживають на прикордонних з ЄС територіях.

Нагадаємо, раніше проти цих обмежень виступили мешканці прикордонних сіл Мшанець, Плоске та Галівка на Самбірщині і провели громадські збори за участі представників Держприкордонслужби.

 

User Image
Юлія Аронова
Відео