Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально за допомогою дайвінгу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально за допомогою дайвінгу
29 Лютого, 18:13

Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально за допомогою дайвінгу

Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально за допомогою дайвінгу та водних видів спорту в межах спільного проєкту України та Хорватії «Ресоціалізація українських ветеранів». Зараз триває другий етап проєкту, учасниками якого є 10 ветеранів російсько-української війни.

Відколи у 1995 році завершилася війна Хорватії за незалежність, ветерани створили кілька об’єднань, одне з них зосередилося на занятті дайвінгом. Вони вважають, що, пірнаючи, воїни концентруються на диханні та правильному використанні обладнання, тому переключаються від буденного і рятують себе від стресу. Окрім того, до проєкту залучили психологів з України та Хорватії.

“Дайвінг-центр хорватських інвалідів війни «Немо-Адріатик» уже понад 20 років займається програмою ресоціалізації хорватських ветеранів, і має в цій справі величезний досвід. Пригадаю вересень 2023-го, коли всі організатори та інструктори за власні кошти зреалізували для українців пілотний проєкт. Тоді залюбки долучилися ветерани, представники спецполіції Хорватії та поліції Словаччини, гвардійські бригади, добровольчі батальйони», – зазначив Рене Ціповец, президент «Немо-Адріатик».

Минулого року до Хорватії зі Львова поїхали 10 українських ветеранів, які там займалися водними видами спорту: дайвінгом, знайомились зі спорядженням, пройшли практичний курс із пірнання. Усе для того, аби цього року покращати напрацювання і поступово створювати мережу інструкторів та лідерів думок ветеранського руху.

Окрім того, до співпраці долучили Український католицький університет, який залучив до участі, окрім ветеранів, ще й психологиню.

Проєкт реалізують Благодійний фонд UNBROKEN, Хорватське товариство ветеранів війни, дайвінг-клуб «Немо-Адріатик», за сприяння Львівської міської ради та Уряду Хорватії.

У 2024 році заплановано ще три етапи проєкту: два в Україні та один у Хорватії. Перший розпочали наприкінці лютого, і зараз 10 ветеранів російсько-української війни займаються фізичною активністю (дайвінг та водні види спорту), а також навчаються: з ними спілкуються хорватські ветерани, діляться досвідом та історіями успіху про те, як вдалося подолати стрес, об’єднатися навколо ідеї та вийти з післявоєнної кризи.

Відео