Хотіли схуднути: через передозування вітамінами у дівчат-двійняток випало все волосся | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Хотіли схуднути: через передозування вітамінами у дівчат-двійняток випало все волосся
08 Лютого, 17:23

Хотіли схуднути: через передозування вітамінами у дівчат-двійняток випало все волосся

До Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру звернулася мама двох 13-річних двійняток, у яких випало все волосся, а шкіра на обличчі та тілі лущилась і відшаровувалась пластами. Виявилось, що причиною хворобливого стану дівчат стало передозування вітаміном А. Про це повідомили у медзакладі.

За словами мами двійнят, усе розпочалось з того, що дівчата хотіли схуднути. На початку вона підтримувала донечок, які мала надмірну вагу, зокрема допомагала їм налагодити правильне харчування. За кілька місяців їм вдалось скинути вагу, однак мати зауважили, що доньки стали замкнуті, неохоче спілкувались.

Мати подумала, що це сталось через відсутність батька, який у лютому минулого року став на захист Батьківщини. Також депресію у дівчат пов’язувала із недостатністю вітамінів через схуднення.

Лікар, з яким радилась родина, призначив дітям вітамін А. Мама купила препарат, який привезли з-за кодону, однак неправильно розрахувала потрібну дозу. Водночас, ліки виявились смачними, тому ціле літо дівчата потай від мами ласували цими «ведмедиками».

Однак, згодом з’ясувалось, що впродовж тривалого часу дівчата приймали таку кількість вітамінів, яка у 300 разів перевищує гранично допустиму добову дозу для підліткового віку.

Це привезло до проблему зі здоров’ям у дівчат. Спершу почала лущитись шкіра на обличчі, шиї та руках. Пізніше стало випадати волосся, аж до повного облисіння. Дітей почав турбувати сильний біль голови та кінцівок.

Медики, до яких спершу звернулась мама, поставили невтішний діагноз: дифузна алопеція невідомого генезу. Трихолог повідомила, що дівчата можуть назавжди залишитись без волосся. Однак, мати дітей вирішили звернутись до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

«Дівчатка на момент звернення були у поганому стані, з ознаками запальних змін в аналізах. Лікарі педіатричного відділення запідозрили токсичну дію невідомої речовини. Адже в обох дівчат була однакова клінічна картина, схожа на отруєння. Ми зробили аналізи на мікроелементи, що можуть викликати алопецію – ртуть, свинець, миш’як, талій. Але усі вони виявились негативними. Розуміння, що це може бути хронічний гіпервітаміноз вітаміну А прийшло після прискіпливого розбору анамнезу», – розповідає лікарка медзакладу.

За словами лікарки, тривале перевищення дозування спричинило токсичність. Надмірний прийом вітамінів, окрім дерматологічних проблем, призвів до порушення роботи печінки, з’явились ознаки остеопорозу, а також погіршився психоемоційний стан.

Зараз у дівчат почало відростати волосся. Вони радіють, однак їхня мама ще переживає, адже боїться, що через хвилювання за пораненого на фронті батька, проблеми зі здоров’ям можуть повернутись. Однак, медики запевняють, що цього не буде, адже алопеція у дівчаток має зовсім інші причини.

Відео