Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Хто може вивезти дитину за кордон під час війни: роз’яснення
16 Березня, 15:35

Хто може вивезти дитину за кордон під час війни: роз’яснення

Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадав правила перетину кордону в умовах війни для дітей віком до 16 років.

Про це йдеться в Telegram-каналі ЦПД.

  • Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків.
  • Для виїзду в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата, сестри, мачухи, вітчима мають бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).
  • Нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом. Завірити довідку можна в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, в ООН заявили, що станом на 15 березня Україну через війну покинули вже 3 мільйони біженців. Більшість з них це жінки з дітьми.

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова при цьому повідомила, що станом на 16 березня російські окупанти вбивають щонайменше 5 українських дітей щодня, загалом з 24 лютого вже загинули 103 дитини.

Схожі новини