Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Хвора на ботулізм 19-річна дівчина з Кам‘янка-Бузького району померла
07 Вересня, 21:00

Хвора на ботулізм 19-річна дівчина з Кам‘янка-Бузького району померла

У п’ятницю, 4 вересня, у Львові померла 19-річна Оля Лох з Кам’янка-Бузького району, яка у серпні хворіла на ботулізм. Впродовж дев’яти днів від 19 серпня, дівчина лежала у реанімації Пустомитівської центральної районної лікарні, а 28 серпня її виписали. Вдома дівчині стало погано, вона скаржилася на сильні болі в животі та слабкість, її тіло почало вкриватися синцями. У четвер, 3 вересня, Ольгу Лох госпіталізували до обласної клінічної лікарні у Львові, де наступного дня вона померла, пише Zaxid.net.

Спершу у дівчини була сухість в роті та горлі, порушення зору. Згодом додалося порушення ковтання та дихання. Мама Марія Кулина звернулася до їхнього сімейного лікаря, який написав дочці скерування до обласної лікарні у Львові.

«В дівчини з дитинства були проблеми зі здоров’ям, вона мала хворі нирки. І, по ідеї, Оля чи то в інфекційній лікарні, чи то в клінічній мала б продовжувати своє лікування. Але її виписали з Пустомит, я не знаю там тих тонкощів. Потім вони з мамою вже до мене звернулися. Дівчина мала таку зовнішню помірну блідність і я почав робити ті електронні скерування. Скерував я її 2 вересня в обласну лікарню на вулиці Чернігівській у Львові», – пояснив сімейний лікар з Ременова Богдан Мисак.

Сімейний лікар також розповів, що у дівчини через вроджений полікістоз нирок «не було прогнозів дожити до старості».

Мама дівчини розповіла, що справді її донька мала вроджений полікістоз нирок.

«В експертизі зазначено, що вона померла від цирозу печінки. Перед смертю в неї відмовили нирки і вже вода в легенях була. Той ботулізм її просто добив і прискорив її смерть».

Підтвердити або ж спростувати взаємозв’язок ботулізму з передчасною смертю 19-річної дівчини могла б незалежна експертиза. Головний лікар Пустомитівської районної лікарні Іван Лабай в грубій формі відмовився коментувати випадок із 19-річною Ольгою Лох.

Як розповіла головна епідеміологиня області Наталія Тімко, дівчину виписали з лікарні у задовільному стані.

«Суть лікування ботулізму полягає у введені сироватки в перший день після інфікування. Цій пацієнтці сироватку ввели вчасно. Коли її виписували з лікарні, у неї вже зникли всі симптоми ботулізму», – додала Наталія Тімко.

У неділю, 6 вересня, 19-річну Олю Лох поховали. У її матері залишилося ще четверо дітей.

Схожі новини