Кількість виїздів за кордон через «Шлях» зменшилася вдвічі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Кількість виїздів за кордон через «Шлях» зменшилася вдвічі
24 Вересня, 12:44
logo-black

Кількість виїздів за кордон через «Шлях» зменшилася вдвічі

З березня цього року кількість чоловіків, які перетинають кордон завдяки системі «Шлях» зменшилась удвічі. Про це в ефірі проєкту «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN повідомив начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук.

За його словами, якщо раніше обласні військові адміністрації і Міністерство інфраструктури щомісяця видавали близько п’ятнадцяти тисяч дозволів, то зараз цей показник складає близько семи тисяч.  Тож, якщо раніше «Шлях» входив до трійки способів виїзду за кордон, то зараз вже ні. Це сталось, зокрема, й через те, що прикордонники пильніше стали перевіряти підстави для такого виїзду, а отже, відмовляти.

«Західний кордон перетинає щоденно від 6 до 7 тисяч чоловіків призивного віку, з них 200 – це «Шлях» – волонтери, і 2500-3000 – водії вантажівок та пасажирських автобусів. Тобто, 40% – це водії, а приблизно 3% волонтери по «Шляху».

Найбільше, що для нас є проблемою – це підробка довідок ВЛК та непридатності за станом здоров’я або супровід людей з інвалідністю. Через прогалини в законодавстві пів населеного пункту може здійснювати догляд за особою з інвалідністю і контролю за тим, хто саме здійснює цей догляд і чи взагалі він потребує догляду немає. Також це підробка документів, таких як свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть дружин, свідоцтво про шлюб, питання багатодітних, бо людина може стверджувати, що вона багатодітна, але насправді має одну чи дві дитини. Окрім того, це довідки МСЕК, посвідчення осіб з інвалідністю. Все це основні лідери. Наразі «Шлях» не настільки нас турбує», – розповів Ігор Матвійчук.

Він наголосив, що натомість кількість відмов збоку прикордонників для волонтерів, які хочуть перетнути кордон завдяки «Шляху» збільшилася. Якщо раніше за добу переїжджало 500-600 волонтерів і прикордонники не пропускали 2-3 відсотка з них, то зараз з 200-250 бажаючих виїхати відмову отримують до 15 відсотків.

Більше про те, скільки зараз коштує місце в системі «Шлях» і на скільки легко нею скористатися ухилянтам дивіться в проєкті «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN.

Відео