Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кінцева мета – справедливий мир в Україні згідно зі Статутом ООН, – Генсек ООН
08 Березня, 19:35

Кінцева мета – справедливий мир в Україні згідно зі Статутом ООН, – Генсек ООН

Сьогодні, 8 березня, у Києві, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що кінцевою метою ООН у контексті розв’язаної росією війни проти України є досягнення справедливого миру згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом.

Про це пише «Укрінформ».

«Позиція ООН абсолютно чітка – російське вторгнення в Україну є порушенням Статуту ООН та міжнародного права. Суверенітет, незалежність, єдність та територіальна цілісність України мають бути збережені згідно з міжнародно визнаними кордонами України. Наша кінцева мета також зрозуміла – справедливий мир згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом і резолюцією Генасамблеї з нагоди річниці початку війни», – зазначив Гуттереш.

Генсек ООН додав, що поки цього не досягнуто, організація працювати, аби полегшити страждання людей в Україні та мінімізувати глобальні наслідки війни.

Водночас, Антоніу Гутерреш висловив солідарність із постраждалими від війни – тими, хто втратив близьких, був змушений тікати від російської агресії, тими, хто втратив життя.

«Ми маємо забезпечити ефективну відповідальність стосовно цього», – наголосив Генеральний секретар.

До слова, 23 лютого, надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН 23 ухвалила резолюцію «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні».

Схожі новини