Кіста сформувалася ще в утробі: у Львові прооперували 12-річну дівчинку з доброякісним утворенням на шиї | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Кіста сформувалася ще в утробі: у Львові прооперували 12-річну дівчинку з доброякісним утворенням на шиї
06 Вересня, 11:19

Кіста сформувалася ще в утробі: у Львові прооперували 12-річну дівчинку з доброякісним утворенням на шиї

Хірурги Лікарні Святого Миколая прооперували 12-річну львів’янку Вікторію Якимів, яка мала кісту з доброякісним утворенням на шиї. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

«На шиї дівчинки з’явився набряк і водночас почало боліти горло. Мама Віки звернулася до лікарів, доньці призначили лікування, біль та набряклість минули. Однак рік потому недуга повернулася. Та цього разу на шиї дитини утворилась ще й гуля, яка почала гноїтися», — пишуть лікарі.

По допомогу сім’я Вікторії звернулася до спеціалістів Лікарні Святого Миколая. У дівчинки виявили гнійник завбільшки 2,5 см, який розташовувався трохи вище під‘язикової кістки.

«Наші лікарі прооперували утворення та вивели звідти всю рідину. Однак з часом нагноєння знову з’явилося і його знову треба було забирати. Тоді спеціалісти запідозрили в дівчинки доброякісне утворення – серединну кісту шиї. Це вроджена патологія, яка формується на 6-7 тижні вагітності. УЗД підтвердило попередній діагноз. Встановити його раніше завадили ускладнення. Позаяк кількість гнійної рідини була настільки велика, що розгледіти всередині неї пухлину було практично неможливо», — йдеться у повідомленні.

Аби повністю забрати пухлину й у майбутньому запобігти її рецидивам, спеціалісти мусили видалити й частину кістки. Втручання минуло успішно. Зараз Вікторія почувається добре. Дівчинка вже вдома і може ходити до школи та повернутися до своїх улюблених уроків англійської мови.

Відео