Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Клуб у Парку культури таки продадуть підопічним Кривецького
06 Липня, 10:29

Клуб у Парку культури таки продадуть підопічним Кривецького

Господарський суд Львівської області зобов’язав мерію Львова продати близькій до Ігоря Кривецького організації приміщення клубу «Романтик», що розташоване у Парку культури. Майже дві тисячі квадратів викуплять за 32,9 млн грн, – пише Zaxid.net.

 

Дозвіл на продаж цих приміщень депутати Львівської міськради дали ще весною 2017 року. Тоді організації «Здорова Галичина», одним із засновників якої є екс-нардеп Ігор Кривецький, дозволили викупити приміщення на вул. Болгарській з умовою, що там створять Центр науки.

Однак, як випливає із судового рішення, мерія Львова так і не затвердила експертну оцінку цих приміщень і не уклала договору на їх продаж. Через це «Здорова Галичина» подала позов до суду. Звинувачувала мерію у небажанні завершувати процедуру приватизації.

Викупити ці приміщення «Здорова Галичина» намагалася ще від 2010 року, тобто практично одразу від підписання договору на їх оренду. У минулому скликанні ЛМР депутатська комісія комунального майна п’ять разів погоджувала приватизацію цих приміщень. Та мерія не вчиняла ніяких дій для задоволення заяви на викуп. Відтак у 2013 році «Здорова Галичина» через суд зобов’язала управління комунальної власності ЛМР включити приміщення на вул. Болгарській, 4 у список для приватизації викупом і після завершення тривалого судового розгляду це питання у березні 2017 року таки винесли на розгляд депутатів.

При цьому у зауваженнях до тексту ухвали управління комунальної власності ЛМР вказало, що сама ухвала є «незаконною, протиправною та такою, що порушує законодавство про приватизацію комунального майна».

В управлінні комунальної власності пояснили, що викуп комунальних приміщень застосовується у випадках, коли будівлю не вдається продати на аукціоні чи через конкурс, а споруду на вул. Болгарській, 4 навіть не виносили на аукціон чи конкурс. Попри це більшість депутатів у березні 2017 року таки погодили викуп цих приміщень, після чого мерія мала провести оцінку майна, затвердити її і тоді укласти зі «Здоровою Галичиною» договір на продаж цих приміщень.

Оцінку майна провели ще у листопаді 2017 року і, згідно з документом, вартість 1862 м у Парку культури становила 32,9 млн грн. Втім, як випливає із судового рішення, управління комунального майна ЛМР не затвердило цієї оцінки і відмовилось укладати договір зі «Здоровою Галичиною». Пояснювали, що організація не виконала всіх умов, необхідних для викупу комунального майна.

За законодавством, дозвіл на викуп майна можливий при одночасному виконанні низки умов, серед яких є відсутність заборгованості за оренду майна та внесення в приміщення так званих суттєвих поліпшень.

Під час судового розгляду представники мерії заявили, що саме ці дві умови не виконувалися, тому приватизація і не була завершена. Однак юристам «Здорової Галичини» вдалося переконати суд, що вносити покращення у комунальне майно не було необхідно – мерія не зверталася із заявами про потребу в проведенні ремонту, а робити це із власної ініціативи організація не була зобов’язана.

Що ж до боргу, то весною 2019 року адміністрації Парку культури в судовому порядку вдалося добитися від «Здорової Галичини» сплати частини заборгованості і цього виявилось достатньо, аби суддя Господарського суду Львівщини Зоряна Гоменюк задовольнила позов організації.

Щоправда це рішення Господарського суду Львівщини ще не набрало законної сили,
оскільки мерія Львова впродовж 20 днів має право подати на нього апеляцію.

 

Схожі новини