Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Коли ми невиспані і недоглянуті – більше хворіємо»,- лікар Ігор Гайдук
21 Лютого, 19:52
logo-black

«Коли ми невиспані і недоглянуті – більше хворіємо»,- лікар Ігор Гайдук

Тетяна Пасічник

За минулий тиждень в області на грип та ГРВІ захворіло майже 15 тис. людей. У багатьох школах продовжується карантин. Люди скаржаться на високу температуру, головний біль, нежить та слабкість.

Дитячий лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук розповів LMN, чому люди зараз більше хворіють.

«Організм виснажений після зими, – пояснює LMN лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук. – Бракує вітамінів. Люди мало гуляють, бо на вулиці некомфортна погода – сніг з дощем, вітер. А у приміщеннях пересушене повітря. Проте найбільше наш організм руйнує пригнічений емоційний стан. Коли ми невиспані, недоглянуті, незадоволені, перелякані – тоді більше хворіємо».

Ігор Гайдук розповідає, що кожного разу ми вдихаємо до 2-х тисяч мікробів. Коли імунітет ослаблений, то не завжди організм може побороти їх. Починаються хвороби.

«Люди звикли, що кожної пори року треба у харчуванні щось змінювати, корегувати його. Це не так, – переконує Гайдук. – Харчування завжди повинно бути однаковим – здоровим. Треба вживати багато грубої клітковини, ненасичених жирів, каші, м’ясо, білки. Фрукти та овочі – само собою. Також важливо багато пити простої води. Рідина допомагає організму краще та активніше працювати. Люди мають розуміти, що здоров’я – праця. Над ним треба трудитися, тоді будете менше хворіти».

З приходом весни, через різкі коливання погоди впродовж дня, епідемія може загостритися. Ігор Гайдук закликає правильно одягати дітей у цей період, не перегрівати їх.

«Одягайте їх так, як себе. Якщо на вулиці десять градусів тепла і дитина в шапці- вушанці, то хай мамуся теж собі її вдягне, – каже. – Вберіть на себе три светри, колготки та дві пари штанів. При цьому ще стрибайте та бігайте, як ваші діти. Тоді ви дуже швидко зрозумієте, в чому справа. Найголовніше – тепле сухе взуття, а багато верхнього одягу – зайве.

Важливо те, що зранку буває набагато холодніше, ніж в обідній час. Тому у садочок потрібно брати легший одяг, у який зможете переодягнути дитину, коли будете повертатись додому».

Схожі новини