Коли приватні лабораторії безкоштовно робитимуть ПЛР-тести: пояснення МОЗ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Коли приватні лабораторії безкоштовно робитимуть ПЛР-тести: пояснення МОЗ
16 Жовтня, 18:52

Коли приватні лабораторії безкоштовно робитимуть ПЛР-тести: пояснення МОЗ

Приватні лабораторії будуть тестувати на коронавірус тих пацієнтів, яким не встигають зробити ПЛР-тестування державні заклади. Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Для цього лабораторії повинні укласти спеціальний договір. Утім, державні заклади самостійно вирішуватимуть, чи потрібна їм у цьому допомога, заважаючи на навантаженість та потужності. Після цього лабораторії мають укласти між собою контракт.

“У державної лабораторії є певна потужність – кількість зразків, які лабораторія може обробити за один день. Якщо буде фіксуватися надходження більшої кількості зразків, ніж спроможна обробити держлабораторія за добу, то вона буде контрактувати приватну лабораторію і передавати надлишки тих зразків, які не може обробити самостійно. У контракті буде прописано кількість зразків, які приватна лабораторія може обробити на сьогодні”, – пояснив Ляшко.

Він також нагадав, що для пацієнтів процедура безкоштовна як у державній лабораторії, так і у приватній. Адже фінансують тестування з державного бюджету.

Відео