Комітет з питань бюджету підтримав зміни щодо «військового ПДФО» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Комітет з питань бюджету підтримав зміни щодо «військового ПДФО»
05 Жовтня, 16:05

Комітет з питань бюджету підтримав зміни щодо «військового ПДФО»

Комітет з питань бюджету підтримав законопроект 10037 з деякими змінами до 2 читання. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці голова комітету з питань бюджету ВРУ Роксолана Підласа.

Першочергово варто звернути увагу на те, що «звичайне ПДФО» залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення),

Також у 2024 році реверс не вилучається з усіх громад. Зазначимо, що реверсна дотація показує, що громада має значно вищі надходження податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на одного мешканця, ніж в середньому по Україні. Окрім того, у наступному році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року  – дотаціями.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, крім пункту про вилучення «військового ПДФО», який застосовується в 1 жовтня 2023 року.

Також важливо, що відтепер села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном. Наразі таку можливість мають лише міські громади.

Залишки на рахунках органів місцевого самоврядування можна буде використовувати також на лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що законопроєкт дозволить залучити 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння.

Проте Всеукраїнська Асоціація ОТГ не підтримує положення законопроекту щодо цільового спрямування вільних залишків коштів місцевих бюджетів та вилучення військового ПДФО, і наполягає на вилученні пунктів 228 та 60 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України.

Асоціація пропонує питання військового ПДФО унормувати в контексті проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” шляхом здійснення розподілу даного виду ПДФО на законодавчому рівні відповідно до фіксованих нормативів зарахування військового ПДФО 32%/32%, в абсолютному значенні – 50/50 обсягу надходжень.

LMN також інформували про  суми надходжень “військового ПДФО” по кожній громаді на Львівщини.

 

Питанння «військового ПДФО» ми також обговорювали у програмі «Погляд з Хмаросоча» з громадським активістом та волонтером Святославом Літинським.

  • 0
  • 70
Відео