Компанія батька голови ЛОВА збудувала біля Трускавця найбільшу в області вітрову електростанцію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Компанія батька голови ЛОВА збудувала біля Трускавця найбільшу в області вітрову електростанцію
06 Лютого, 16:00

Компанія батька голови ЛОВА збудувала біля Трускавця найбільшу в області вітрову електростанцію

Компанія «Еко-Оптіма», яка належить батькові голови Львівської ОВА Зіновію Козицькому, збудувала поблизу Трускавця найбільшу на Львівщині вітроелектростанцію, повідомляють журналісти zaxid.net.

ВЕС розташована на Карпатському хребті між селами Орів та Зимівки, її потужність – 54 МВт. Голова Трускавецької територіальної громади Андрій Кульчинський в інтерв’ю «Укрінформу» розповів, що вітрова електростанція розпочала роботу у грудні 2023 року й впродовж року має сплатити до бюджету приблизно 2 млн грн.

“Вартість [вітрової електростанції] 54 млн євро. Це кредити Європейського банку реконструкції та розвитку. Інвестор уже давно приглядався: і сам проект, і розрахунки починали вивчати років десять тому. І коли у 2020 році створили нашу громаду, до якої увійшли місто Трускавець та сім сіл, депутати проголосували за виділення в довготривалу оренду земель під вітряки. Це українсько-чеське підприємство, яке мало подібну станцію, лише трішки меншого масштабу, в Старосамбірському районі», – сказав Андрій Кульчинський.

За словами голови громади, електростанція налічує 10 вітряків, висотою по 100 метрів. На сайті ТОВ «Еко-Оптіма» йдеться, що площа вітроелектростанції становить майже 22 га.

22 вересня 2021 року Трускавецька міська рада уклала з ТОВ «Еко-Оптіма» меморандум на будівництво вітроелектростанції. Тоді на реалізацію проєкту планували витратити 56 млн євро. У міській раді Трускавецької ОТГ розповідали, що будівництво передбачало дев’ять вітряків. Представники ТОВ «Еко-Оптіма» повідомляли, що підтримуватимуть соціальну інфраструктуру в Орові, ремонтуватимуть дороги у селі та гарантуватимуть екологічну безпеку.

Журналіст та автор телеграм-канал «Політичний треш» Дмитро Посипанко розповідав, що у 2023 році Львівська ОВА провела тендер на капітальний ремонт автомобільної дороги Зимівки – Уличне, вартістю понад 195 млн грн. Дорога веде до вітрової електростанції, яка розташована між селами Орів та Зимівки. Переможцем аукціону стало ТОВ «Шляховик-Т», яке торік отримало від ЛОВА 7 млрд грн.

Згідно з даними аналітичного порталу YouControl, ТОВ «Еко-Оптіма» працює з 2004 року й входить до групи родини Козицьких «Західнадрасервіс». Підприємство зареєстроване у Старому Самборі. До 2009 року компанія займалася торгівлею ліками, а згодом почала виготовляти електроенергію. Керівником та бенефіціаром підприємства є Зіновій Козицький. Він контролює 73,19% підприємства. Також 21,81% належить Степану Козицькому, та 5% – Ярославу Шпаку. Компанія орендує на Львівщині 53 земельні ділянки, призначені для будівництва та експлуатації об’єктів енергогенерувальних підприємств.

На сайті ТОВ «Еко-Оптіма» йдеться, що компанія з 2012 року запустила сонячну електростанцію на Самбірщині, в Старих Богородчанах (Івано-Франківська область), Яворові, Бориславі, Глинянах, Радехові, Чемеринцях, Перемишлянах, Дернові та Корчині. Підприємство запустило теплоелектростанцію у Раві-Руській та Трускавці, вітрову електростанцію у Старому Самборі, гідроелектростанції у селі Ульвівок на Сокальщині та Східниці.

Відео