Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Комунальне підприємство обласної ради завдало державі збитку на понад 2 мільйони гривень
16 Грудня, 15:35

Комунальне підприємство обласної ради завдало державі збитку на понад 2 мільйони гривень

Наприкінці листопада LMN писала про виявлення активістами  масової незаконної  порубки лісу біля сіл Грозьово та Дністрик на Старосамбірщині. Ця ділянка комунального підприємства Львівської обласної ради «Галсільліс».

Сьогодні ми отримали підтвердження екоінспекції: активісти мали рацію –  екологи нарахували мільйонні збитки державі.

Тоді депутати райради, активісти, журналісти,  волонтери “Лісової варти”, поліцейські за два дні зафіксували понад півтисячі пеньків. Тільки за декілька годин облікували біля села Грозьово рівно 300 штук, складено протокол. Загалом в 7,8,14,15 кварталах виявили тисячі пеньків.

Активіст Курій Василь звернувся до державної екологічної інспекції у Львівській області, щоби ті провели перевірку і встановили розмір збитків, завданих країні. На днях отримав відповідь. Інспектори виїжджали на місця крадіжки. Біля села Грозьово виявили 201 незаконно зрубане дерево, біля Дністрика – 65. Загальна сума збитків, за їх підрахунками, – 2 млн 26 тис грн.

 

«Два мільйони гривень – це колосальна сума. Але це все одно мізер у порівнянні з реальною сумою розтрати державного майна. Бо насправді лісу вкрали в десятки, сотні разів більше, – розповідає LMN депутат райради Василь Курій.  – Ми будемо скаржитися на інспекторів-екологів у правоохоронні органи. Бо не зрозуміло, чому вони нарахували таку малу кількість пеньків, якщо активісти вели облік з поліцейськими і виявили значно більше! Дивує, що вони не покликали мене як заявника провести разом з ними перевірку. Також будемо вимагати, аби екологи повторно виїхали в район і ще раз порахували пеньки».

За фактами вирубки лісу на Старосамбірщині порушене кримінальне провадження.

«2 мільйони збитків – більш ніж достатньо для поліції, прокуратури, суду, щоб покарати винних, а для Львівської обласної ради – щоб звільнити керівників обласного та районного Галсільлісу та вибачитися перед жителями області за заподіяну шкоду!» – каже Василь Курій.

kjhfgksfj
ajnj
Схожі новини