Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Конституційний суд прирівняв комуністичний і нацистський режими
16 Липня, 21:06

Конституційний суд прирівняв комуністичний і нацистський режими

Конституційний суд України у рішення про визнання конституційності декомунізації також визнав однаковими за своєю суттю комуністичний і нацистський режими.

Про це йдеться у рішенні суду щодо визнання конституційним закону про декомунізацію.

«За своєю злочинною сутністю комуністичний режим і нацистський режим були однаковими, а методи здійснення ними державної репресивної політики – тотожними. Названі режими категорично заперечували можливість існування української незалежної держави, переслідували її прихильників та перешкоджали українському національному відродженню», – йдеться у рішення.

 

«Комуністичний режим, так само як і нацистський режим, завдав непоправної шкоди правам людини, оскільки протягом усього періоду свого існування здійснював тотальний контроль над суспільством, політично вмотивовані переслідування та репресії. Як наслідок, кілька поколінь українців жили в атмосфері всеохоплюючого страху за відсутності свободи, перебували в умовах свавільного обмеження громадянських, політичних та інших прав і свобод. Червону зірку, перехрещені серп і молот та інші символи комуністичного режиму кілька десятиліть поспіль широко використовували антиукраїнські сили для поширення атмосфери страху, ненависті та агресії, для заперечення права українського народу на власну незалежну державу», – йдеться у повідомленні суду.

Суд вирішив, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей. Також це є реальною загрозою для сучасної української державності.

 

Конституційний суд також визнав конституційним закон “Про освіту”.

«Мовна стаття закону України “Про освіту” визнана конституційною», – написала міністр освіти Лілія Гриневич.

 

Фото: Інформатор

Схожі новини