Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Конституційний суд унеможливить дострокові вибори, якщо “забракує” указ Зеленського
13 Червня, 07:58

Конституційний суд унеможливить дострокові вибори, якщо “забракує” указ Зеленського

Дострокові парламентські вибори можуть не відбутися, якщо Конституційний Суд визнає неконституційними одразу 2 пункти указу про розпуск парламенту.

Про це в ефірі на Громадському повідомила радниця з юридичних питань громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

«Якщо буде визнано указ неконституційним в усіх частинах. Перша частина є, де є розпуск Верховної Ради, і другий пункт про призначення виборів на 21 липня. Якщо рішення КС буде стосуватися обох пунктів, то звичайно, що вибори не можуть бути проведені 21 липня. Але підстави для визнання неконституційним рішення є. Тому цілком можливо чекати такого рішення», – додала Коцюруба.

Поруч з тим, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко порадила Зеленському не скасовувати його указ про розпуск парламенту, навіть якщо Конституційний Суд визнає його неконституційним.

Про це вона заявила в ефірі каналу “112 Україна”.

«Навіть якщо на корупційній основі КС винесе рішення, що указ президента про розпуск Верховної Ради є неконституційним, то президенту як гаранту Конституції, який точно знає, що указ конституційний, можна указ не скасовувати. Навіть якщо суд прийме незаконне абсолютно рішення, то президенту не треба скасовувати указ про розпуск парламенту, а треба вимагати його виконання. Темою нашої зустрічі з президентом було як не допустити скасування дострокових виборів, руйнації всього виборчого процесу. Не можна допустити, щоб КС зруйнував дострокові вибори. Слід трьом партіям – “Слуга народу”, “Батьківщина” і “Голос” – об’єднатись і висунути єдиного кандидата на мажоритарних округах, щоб не дати найвидатнішим монстрам корупції режиму Порошенка за рахунок підкупу перемогти на цих округах», – заявила Тимошенко.

 

Фото: УНІАН

Схожі новини