Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Конституції України – 23 роки: сьогодні вихідний
28 Червня, 09:19
logo-black

Конституції України – 23 роки: сьогодні вихідний

28 червня 1996 року о 9.18 Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України. Над нею законотворці працювали шість років. Новітній конституційний процес розпочався одразу після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України». У жовтні створили Конституційну комісію. Цілу ніч перед прийняттям Основного закону держави політики не спали – перечитували Конституцію, перевіряли, чи все там гаразд.

Перший віце-прем’єр-міністр України львів’янин Ігор Юхновський був одним із ініціаторів Конституції 1996 року.

«Тоді я керував парламентською групою «Державність». Ми тісно співпрацювали з тодішнім президентом Леонідом Кучмою. Він з Верховною Радою уклав договір про взаємну поведінку. Після цього узялися творити Конституцію, якою заклали регламент української держави. Проте він не витримав часових випробувань, – розповідає Ігор Юхновський. – Ми не зуміли запровадити повноцінного місцевого самоврядування. Конституцією формально утворили державу, сформували армію, уряд, але націю не створили. Для цього тепер нам потрібна нова Конституція».

Ігор Юхновський вказує на помилки, яких допустили при створенні Конституції.

«В Основному документі прописано багато прав та свобод громадян, але обов’язків там мало. Також ми були надзвичайно ліберальними і не заборонили Комуністичної партії, яка провадила антидержавну політику. Це все треба врахувати у новому варіанті», – додає політик.

Уже 23 роки 28 червня українці відпочивають. у державних та приватних установах – вихідний.

Фото: ілюстративне

Схожі новини