Контролери незаконно оштрафували львів’янина у трамваї, – юрист | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Контролери незаконно оштрафували львів’янина у трамваї, – юрист
10 Лютого, 19:06
logo-black

Контролери незаконно оштрафували львів’янина у трамваї, – юрист

У пятницю, 8 лютого, львів’янин Яків Устянцев зайшов у трамвай та попросив у водія квиток. Дав йому 100-гривневу купюру. Водій не мав решти, віддав гроші назад.

За хвилину до чоловіка підійшли контролери і почали вимагати штраф.

 

«Їх було троє – дві жінки і чоловік, – написав Яків у фейсбук-групі «Варта 1». – Вони були п’яні, а я їхав з нічної зміни. Мені не хотілося розбиратися, і я таки заплатив той штраф. Але розумію, що водій спеціально мені не давав квитка, щоб контролери з мене стягнули гроші. Виявляється, десь там у трамваї пише, що ми маємо давати за квиток без решти».

 

LMN запитала у юриста, чи справедливо чоловіка оштрафували за те, що не мав при собі дрібних грошей.

 

«Правила користування міським електричним транспортом у Львові затверджені Рішенням виконкому від 6 квітня 2018 року. Там зазначено, що пасажир, увійшовши у салон рухомого складу, зобов’язаний негайно оплатити проїзд. Але немає жодної згадки про те, що оплата повинна бути здійснена виключно без решти, – розповідає Володимир Рибалко з адвокатського об’єднання «Кредо Лекс». – Наклеєна біля кабіни водія табличка «оплачувати за проїзд без решти» має прохальний характер, оскільки не передбачена жодним законним чи підзаконним нормативно-правовим актом.

 

 

Пасажир має право оскаржити до суду дії контролерів та звернутися із скаргами в Інспекцію захисту прав споживачів у Львівській області.

 

“Адже вчинив усі необхідні дії для купівлі квитка у водія, – наголошує юрист. – Відповідно до чинного законодавства, забезпечувати наявність монет та банкнот для видачі здачі повинен працівник підприємства, з яким споживач розраховується за надану послугу”.

Відео