Коронавірус забрав життя відомої львівської художниці та її матері | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Коронавірус забрав життя відомої львівської художниці та її матері
05 Квітня, 09:18

Коронавірус забрав життя відомої львівської художниці та її матері

Вчора, 4 квітня, у Львові від ускладнень коронавірусної хвороби померла 67-річна відома художниця, лауреат Державної премії ім. Лесі Українки Вікторія Ковальчук. Про це у Фейсбук повідомила режисерка в Народному Домі у Винниках Мирослава Сидор.

«У Львові від нещадного ковіду упокоїлась відома львівська художниця Вікторія Ковальчук – неймовірно талановита, світла, чуйна. Небайдужа людина, красива і дуже добра жінка. Важко повірити і прийняти. Львів збіднів на ще один щедрий, неповторний талант. Дуже жаль і боляче», – написала режисерка.

Напередодні, 26 березня, Вікторія Ковальчук розповіла у Фейсбук, що ковідом захворіла вся їх родина: її мама, вона та син Віталій. Згодом син Вікторії повідомив, що стан його матері погіршився, 1 квітня її поклали у реанімацію. Вчора вона померла. Сьогодні вночі, 5 квітня, Віталій попросив також молитися за упокій його бабусі Марії.

«Друзі! Імовірно, похорон відбудеться у вівторок на Сихівському цвинтарі. Ситуація зараз дуже непевна, і щось планувати важко. Я ще інформуватиму. Молімося разом за упокій душі Вікторії-Віри та мами її Марії», – написав він у Фейсбук.

Вікторія Ковальчук – українська художниця-ілюстраторка. Працювала в напрямках: книжкова графіка, станкова графіка, плакат, дизайн, сценічний костюм. Народилася в Ковелі, жила і працювала у Львові. Оформила близько 200 книжок різних жанрів, серед них понад 30 книг для дітей.

Художниця розробила оригінальне оформлення українського Букваря, який отримав диплом І-го ступеня на Всеукраїнському конкурсі «Мистецтво книги» у 2000 році і був названий найкращою книгою року. Буквар отримав 9 перевидань загальним накладом понад 200 тисяч примірників йдеться на сайті Укрінформ.

Фото: Фейсбук

Відео