Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кошти досі не надійшли: Світовий банк відтерміновує виділення Україні першого траншу кредиту
19 Вересня, 09:12

Кошти досі не надійшли: Світовий банк відтерміновує виділення Україні першого траншу кредиту

Світовий банк відкладає виділення Україні першого траншу на $350 млн. Про це в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, передає “Європейська правда“.

Рішення про виділення коштів Україні схвалили ще наприкінці червня, однак кошти досі не надійшли.

«Очікуємо їх. Ми 1 вересня провели найбільшу виплату $2 млрд – і зробили це самостійно без фінансової підтримки від міжнародних партнерів, на яку розраховували. Ми готові до різних сценаріїв, але надіємося на підтримку наших міжнародних партнерів», – зазначив Сергій Марченко.

За словами міністра, Україна все ж отримає перший транш із загального кредиту в $700 млн ще до кінця року.

Марченко також уточнив, що Україна спочатку сподівалася залучити більший кредит від Світового банку.

«Першочергово ми говорили про $1 млрд через DPL. Але в зв’язку з суттєвим навантаження на бюджет Світового банку через велику кількість запитів від усіх країн-членів, ця сума була зменшена до $700 млн і окремий проєкт соціальної підтримки, який ми зараз фіналізуємо. Ми сподіваємось отримати всі ці кошти цього року, оскільки це запорука своєчасного фінансування накопичених видатків», – пояснив міністр.

Україна мотивувала залучення кредиту Світового банку необхідністю фінансувати ключові реформи.

Нагадаємо,  ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної ради та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького. Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

Схожі новини