“Ковбойки”: Дикий Захід на Старосамбірщині – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Ковбойки”: Дикий Захід на Старосамбірщині
31 Жовтня, 18:00

“Ковбойки”: Дикий Захід на Старосамбірщині

Марія Оринчак

На теренах Новоміської громади буде ціле ковбойське містечко

У селі Грабівниця на Старосамбірщині планують створити унікальний туристичний кластер з цікавою назвою “COWBOYky. Український Дикий Захід”.

Команда проекту каже, що у народному трактуванні слово “ковбойки” – це електропоїзди, які сполучала місто Львів з гірськими карпатськими районами Львівської, Івано-Франківської і Закарпатської областей.
Власне, на цих теренах споконвіку мешкали представники самобутнього українського етносу — бойки.

 

“Тому команда проекту вирішила ревіталізувати слово ковбойка, як новий український туристичний бренд, який синтезує в собі популяризацію бойківської культури і нащадків бойків, як сучасних ковбоїв Українського Крайнього Заходу” – кажуть ініціатори проекту.

Громада сподівається, що проект залучить інвестиції і підштовхне розвиток таких секторів економіки як туризм, будівництво, торгівля,  кооперація, рекреація, виробництво промоційної і рекламної продукції, виробництво продуктів харчування, транспорт і інфраструктура на території Новоміської обєднаної територіальної громади та її околицях.

Проект «COWBOYky: Український дикий захід» реалізовується у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання». Він стартував 1 травня і розрахований на три роки. Кошторис проекту – мільйон євро, з яких €900 тис. виділяє Євросоюз, а €100 тис. – власний бюджет Новоміської ОТГ.

Як розповів “Львівській Мануфактурі Новин”  Петро Куляс, голова Новоміської ОТГ, зараз проект перебуває на стадії пошуку спонсорів та інвесторів.  Практично всю необхідну документацію вже зібрали.

“Зараз ми також проводимо переговори з представниками Укрзалізниці, оскільки хочемо щоб частинкою туристичного маршруту стала станція “Нове Місто”. На жаль, зараз вона перебуває у занедбаному стані. Ми готові взяти її в оренду, але поки ведемо переговори про це” – каже голова Новоміської ОТГ.

А декілька днів тому команда підготувала відеопрезентацію проекту “COWBOYky. Український Дикий Захід”. Тож що саме пропонуватимуть туристам, як виглядатиме маршрут та які нові об’єкти інфраструктури з’являться у Новому Місті – вже можна переглянути у ролику.

Відео