Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ковід спричинив параліч у 11-річної львів’янки
16 Лютого, 12:39
logo-black

Ковід спричинив параліч у 11-річної львів’янки

Лікарі Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова врятували львів’янку від рідкісної хвороби. Після одужання від ковіду у 11-річної львів’янки почали відмовляти кінцівки. Ускладнення, яке у світі трапляється вкрай рідко, зафіксували в Дитячій лікарні Першого медоб’єднання Львова.

COVID-19 дівчинка перенесла у легкій формі, із симптомів була лише втрата нюху та смаку. Та вже за кілька тижнів у дитини почала сильно боліти голова і вона відчула затерпання та слабкість в ногах, а потім – в руках. За якийсь час Соломійка уже не змога втримати виделку.

Дівчинка потрапила до лікарні з діагнозом гострий поперечний мієліт в шийному відділі хребта та спастична тетраплегія (зниження рухової активності у верхніх та нижніх кінцівках) з порушенням функцій тазових органів.

«Я не могла нормально встати. Була сильна слабкість в кінцівках. Ноги не тримали, було таке, що навіть падала. Лікарі спочатку думали, що я перенервувалася», – розповідає пацієнтка.

Дівчинку терміново госпіталізували в реанімацію нашої Дитячої лікарні, де вона провела два тижні.

«Соломійку привезла швидка допомога 30 квітня близько 12 години вечора з такими скаргами як слабість і затерпання кінцівок, більше правих. Напередодні, 25 квітня у неї з’явились головні болі і блювота і вже на наступний день почали затерпати кінцівки. Першочерговий анамнез – тупічне ураження спинного мозку шийному відділі хребта. Етіологію цього ми спочатку не знали. Адже так може проявлятись і пухлина і звичайні травми. Згідно з МРТ ми розпочали лікування запального процесу. Це може бути небезпечним для життя, оскільки поруч знаходяться важливі центри, що відповідають за дихання і кровообіг. Було прийнято рішення госпіталізувати дитину в реанімаційне відділення на інтенсивну терапію. Завдяки мультидисциплінарній команді нам вдалося поступово Соломійку поставити на ноги», – коментує Ірина Рудковська, дитячий невролог.

COVID-19 запустив хибну роботу імунної системи, яка почала сприймати клітини спинного мозку як чужорідні, атакуючи свій же організм.

На щастя, за два тижні в реанімації стан Соломійки вдалося стабілізувати. Ще місяць дитина лікувалася в неврологічному відділенні: займалася з реабілітологом, аби перешкодити знерухомленню суглобів, вона знову вчилася сидіти, а потім уже й ходити. Ця історія трапилася торік у травні, саме тоді Соломійка потрапила в реанімацію. Відтоді дівчинці та лікарям довелося докласти чимало зусиль, аби повністю відновитися.

“Сьогодні після чергового планового огляду нарешті можемо сказати, що хвороба відступила – розвиток ускладнення призупинено, рухливість ніжок і ручок відновлено”, – підсумовують медки.

pobicnij_620ccee1ca460
Схожі новини