Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Кожна область отримає допомогу в однаковій кількості”: в Україну прилетів літак з Китаю
23 Березня, 09:57

“Кожна область отримає допомогу в однаковій кількості”: в Україну прилетів літак з Китаю

Із китайського міста Гуанчжоу в аеропорт «Бориспіль» прибув літак Іл-76 Збройних Сил. Він привіз обладнання й тести, необхідні для діагностики коронавірусу SARS-CoV-2. Про це повідомляє Офіс президента.

На борту літака є два види тестів на коронавірус — експрес-тести (250 тисяч), які майже одразу визначають наявність вірусу на 5-7 день після інфікування за рахунок специфічних антитіл, і тести для ПЛР. Їхня кількість не уточнюється. Такі тести дають результат за день, але є більш точними.

Крім того, доставили медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19.

Зазначається, що спершу літак продезінфікують, а вже потім почнуть розвантажувати. Впродовж дня, 23 березня, засоби передаватимуть у кожен регіон України, передусім — медикам, військовослужбовцям, працівникам поліції, Держприкордонслужби тощо.

“Зеленський заявив, що кожна область отримає допомогу з Китаю у рівній кількості. Крім того, президент зазначив, що він не виключає введення надзвичайного стану по всій Україні”, – повідомив очільник ЛОДА Максим Козицький після селекторної наради з президентом та прем’єром.

За словами Козицького, лікарні Львівщини активно забезпечуються новими апаратами ШВЛ та засобами захисту, необхідними медикаментами. Влада області звернулася також по допомогу до місцевих підприємців. Вони долучаються до закупівлі необхідних засобів індивідуального захисту та іншого медичного обладнання.

Фото: Офіс президента.

Схожі новини