Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Козловський, Дідух та Копитко: хто забудовує Львів
11 Грудня, 13:54

Козловський, Дідух та Копитко: хто забудовує Львів

Найбільше дозволів на будівництво у Львові протягом двох останніх років отримали лише шість груп компаній. Найактивніші компанії пов’язані з відомими бізнесменами та колишніми кримінальними авторитетами, – пише Захід.нет з посиланням на дослідження «Наші гроші. Львів».

Журналісти проаналізували усі містобудівні умови і обмеження, які виконавчий комітет Львівської міської ради видав з липня 2017 по серпень 2019 року і з’ясували, що 35% дозвільних документів на будівництво отримали від мерії лише шість груп компаній.

Найбільше містобудівних умов і обмежень отримали компанії, пов’язані із депутатом ЛМР та відомим бізнесменом Григорієм Козловським. Мова йде про групу компаній Avalon Inc, офіційним власником якої є 37-річний львів’янин Дмитро Палієнко.

На другому місці забудовників опинися власник ПАТ «Львівський холодокомбінат», що випускає морозиво ТМ «Лімо», та колишній кримінальний авторитет Богдан Копитко. Пов’язані з ним компанії ПАТ «Торговий центр «А» та ПАТ «Львівське автотранспортне підприємство-14630» отримали загалом 16 містобудівних умов і обмежень на будівництво. Вони будують житловий комплекс Dolce Vita на вул. Залізничній, 7, а також ЖК 5th Avenue на вул. Городницькій.

Третьою компанією за кількістю отриманих містобудівних умов є ПАТ «Львівський інструментальний завод», яка будує житло під маркою Greenville. Ця компанія отримала 12 дозволів на будівництво у Львові. Серед власників цієї компанії є колись один з найбільших девелоперів Західної України є трускавчанин Іван Торський, який у 2012 році входив до списку найбагатших українців, а журнал «Фокус» оцінював його статки у 337 млн доларів. У 2008 році Торський став відомим на всю Україну через стрілянину зі своїм бізнес-партнером Володимиром Говірко у ресторані.

У рейтинг львівських забудовників також увійшли компанії «Дюк ЛТД» та «Каньйон», що належать кримінальному авторитету та одному з колишніх фінансистів ВО «Свобода» Володимирові Дудуху («Вова Морда»). Загалом підконтрольні Дідуху компанії отримали 6 дозволів від мерії на будівництво.

Відомий забудовник Володимир Зубик та його компанія «Інтергал-Буд» також отримали шість дозволів на будівництво. Сьогодні компанія набагато більше будує в Києві, а у Львові інтереси групи представлені фірмами «Патриаком» та «Резерв плюс». Найбільшим проектом групи наразі є ЖК «Семицвіт» на вулиці Шевченка, 60.

Ще шість дозволів отримали ПП «Західшляхрембуд» та «Глобус Буд», що об’єднані спільними власниками та брендом. Співвласницею компаній є львів’янка Любов Феник.

Серед забудовників, які активно будують у Львові, також є «Плюс Інвест Девелопмент», «Лев Девелопмент», «Львівська інвестиційна компанія», «Львів Буд Покізол» та «СКБ-Захід».

 

  • 0
  • 7608
Схожі новини