“Краще померти з автоматом в окопі, ніж вдома під ковдрою”: в центрі НЕЗЛАМНІ готується до протезування 37-річний Захисник | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Краще померти з автоматом в окопі, ніж вдома під ковдрою”: в центрі НЕЗЛАМНІ готується до протезування 37-річний Захисник
06 Лютого, 15:11

“Краще померти з автоматом в окопі, ніж вдома під ковдрою”: в центрі НЕЗЛАМНІ готується до протезування 37-річний Захисник

Воїн Роман Сирота, якому 37 років втратив на фронті ногу і зараз відновлюється після поранення в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) у Львові. Захисник мріє стати на протез та здійснити пішу прогулянку історичним центром Львова.

Роман Сирота – киянин, продавець-консультант за професією, ще на початку повномасштабного вторгнення пішов до війська добровольцем. Спершу боронив від окупантів підступи до столиці, а згодом воював уже на сході: на Лиманському та Бахмутському напрямках. На останньому торік у листопаді Роман і отримав важке поранення, коли посеред ночі ворог поцілив по позиціях з автоматичного гранатомета.

 

“Боєприпас приземлився біля Романа та  осколки гранати посікли йому ногу. Він самостійно наклав собі турнікет. Утім, евакуюватися не міг – працювали ворожі дрони. Водночас розумів, що зі світанком шанси вибратися ще мізерніші. На щастя, здійнявся туман, який паралізував роботу ворожих безпілотників, і поранений боєць зміг вийти з окопу і рушити до точки евакуації. Стрибав, повз, а коли вже не міг, то тягли побратими – просто за лямки бронежилета”, — розповідають у Центрі.

До стабілізаційного пункту Романа доправили лише через 7 годин після отримання поранення. Турнікет надто довго пробув на нозі. Кінцівку довелося ампутувати. Боєць каже, що був до цього морально готовий.

Після лікування у Дніпрі та Києві, на реабілітацію Романа скерували до Львова, у центр НЕЗЛАМНІ.

«Я не міг робити нічого – навіть нормально заснути. Фантомні болі я спочатку відчував на 8 балів з 10. Нині ж – лише на 2 бали. Терапія, яку надають мені тут спеціалісти, допомагає», — каже Роман.

Попри втрату ноги, біль, тривале лікування та реабілітацію, Роман ні про що не шкодує. Впевнений, що його вибір у березні 2022 року був єдино правильним.

Захисник дуже хоче якнайшвидше отримати протез. Каже, що раніше йому ніколи не випадала нагода побувати у Львові. Тож, коли опанує ходьбу на штучній кінцівці, найперше піде на екскурсію.

Відео