Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Краще все ж не гуляти”: в Україні 78 дітей лікуються від коронавірусу
04 Квітня, 16:13
logo-black

“Краще все ж не гуляти”: в Україні 78 дітей лікуються від коронавірусу

Станом на зараз в Україні на коронавірус офіційно захворіло 78 дітей. Це 7% від усіх інфікованих. За останню добу занедужали 10 неповнолітніх, четверо з них поклали у лікарню. Загальна кількість госпіталізованих дітей через коронавірус – 25. Ці цифри сьогодні озвучив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Педіатр-інфекціоніст, кандидат медичних наук Віталій Євтушенко розповів Радіо Свобода, чи діти справді можуть переносити цю хворобу легко.

«Спираючись на досвід інших країн, ми бачимо, що не було масових випадків тяжких захворювань серед дітей. Тому сподіваємося, що ця тенденція зберігатиметься і в Україні. Ризики існують для дітей, у яких є супутні проблеми зі здоров’ям. Їм треба приділяти більше уваги. Ми за них хвилюємося. Адже бачимо і по інших вірусних інфекціях, таких як грип чи ГРВІ, що такі діти мають високий ризик ускладнень. В них може загостритися хронічна патологія, можливий тяжчий перебіг вірусної хвороби, ніж у дітей без таких проблем,» – каже лікар».

Додає, є кілька ймовірних теорій, чому діти здебільшого легше переносять хворобу.

«COVID-19 порівнюють з перебігом деяких вірусних хвороб, таких як вітряна віспа чи кір, які у дітей переносяться легше, ніж у дорослих. І пов’язують це саме з тим, що дитяча імунна система по-іншому реагує на вірусні інфекції, – зазначає інфекціоніст. – Є й інше пояснення, що цей вірус використовує рецептори людського організму, які існують в нашій системі для регулювання артеріального тиску. У дітей вони не настільки розвинуті, тому, імовірно, менше вірусу потрапляє в організм. Але поки це теорія. До речі, вірус SARS теж застосовував ці рецептори для проникнення в організм і діти справді хворіли менше».

Симптоматика COVID-19 дуже схожа до звичайного грипу.  За перебігом хвороби, хай навіть дистанційно, обов’язково має спостерігати лікар, щоб не прогавити важливі симптоми – важке дихання, своєрідний кашель, токсичні прояви.

Євтушенко радить все ж таки не виходити з дітьми на вулицю без крайньої потреби.

«Ми радимо дітям все ж залишатися вдома, де ви підтримуєте чистоту власними силами. Перебуваючи на вулиці, підхопити вірус просто так – не можна. Однак поки ви добираєтеся на вулицю, то проходите місця, де є контакт із поверхнями, які могли бути забрудненими або ж контактуєте з людьми, які можуть бути потенційно хворими. Тож ризик існує, поки ви добираєтеся до чистого повітря, – каже лікар. – Сам вірус досить важкий і здебільшого з краплями секрету він падає додолу. Тобто існує більша загроза заразитися від поверхонь, ніж з повітря».

Медик наголошує, в Україні може відбутися різке збільшення кількості захворювань. Тож треба почекати ще принаймні кілька тижнів і тоді рекомендації можуть бути спрощені. Зараз важливо правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя, добре висипатися та підтримувати нормальний емоційний стан.

Нагадаємо, минулого тижня у Сполучених Штатах Америки від коронавірусу померло немовля, якому було 6 тижнів. Наймолодшою жертвою коронавірусу у Європі ЗМІ називають 12-річну дівчинку з Бельгії, якої не стало 31 березня. Про її стан здоров’я до зустрічі з коронавірусом наразі повідомлень нема. Того ж дня у Лондоні помер 13-річний Ісмаїл Мохамед Абдулвахаб, у якого виявили коронавірус. Як повідомляє The Sun, у нього не було ніяких інших захворювань.

Додамо, як саме впливає коронавірус на організм дітей та дорослих – науковці поки не можуть стверджувати однозначно. Китайські лікарі кажуть, деякі пацієнти, які вилікувались від коронавірусу, втратили 20-30% можливостей своїх легень. Вони задихаються від швидкої ходьби, бігу чи фізичних навантажень.

Нагадаємо, станом на ранок 4 квітня в Україні зафіксовано 1096 випадків коронавірусу. 28 – летальних, з яких 9 чоловіків та 19 жінок. 85% усіх померлих від COVID-19 мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень, а в деяких осіб були поєднані захворювання.

Фото: Главком

Схожі новини