Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кремль активно використовує УПЦ МП у власних цілях: голова української розвідки
02 Серпня, 09:21

Кремль активно використовує УПЦ МП у власних цілях: голова української розвідки

Українська розвідка заявила про загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом УПЦ МП. Про це йдеться в статті голови Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка у ZN.ua.

За його словами, йдеться про активізацію діяльності проросійських “козачих” організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

“Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно як “жорстку” форму. Тобто заохочення протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами. Так як “м’яку” форму, коли впливають на уми вірян”, – заявив Кондартюк.

За його словами, у цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них.

Також Кондратюк стверджує, що Росія несе для України військові, економічні й політичні загрози, намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою спецоперацій. Фактично, йдеться про спроби розпалювання на території України “війни всіх проти всіх” і проведення на цьому тлі політично-диверсійної чи силової операції зі зміни керівництва держави у середньостроковій перспективі.

Фото: Укрінформ.

Схожі новини