Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані відтермінували
02 Січня, 09:25

Кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані відтермінували

З 1 січня 2020 року мав вступити в силу закон, який впроваджує кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані замість адміністративної.

Втім, 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила новий Закон №321-ІХ, який відтермінує набрання чинності норми на 6 місяців. Закон вже опубліковано в Голосі України. Він набув чинності 20 грудня, повідомляє «Ліга Закон».

Згідно з цим законом, ст. 286-1 КК почне діяти не з 1 січня, а з 1 липня 2020 року.

Нагадуємо, що кримінальна відповідальність за цією статтею загрожує  водіям у разі:

– керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

За всі перераховані вище дії передбачено штраф від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тис. грн) і позбавлення права керувати транспортним засобом до 3 років.

У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тисячі грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Схожі новини