КТ-ангіографія судин головного мозку та шиї у Львові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
КТ-ангіографія судин головного мозку та шиї у Львові
08 Грудня, 19:19

КТ-ангіографія судин головного мозку та шиї у Львові

Часто люди скаржаться на головний біль, запаморочення, біль в області шиї, втрату свідомості, зору чи слуху, оніміння кінцівок, стійкий підвищений артеріальний тиск, що не піддається лікуванню та багато інших симптомів, за якими можуть приховуватись серйозні патологічні порушення. Ці ознаки говорять про необхідність проведення КТ-ангіографії головного мозку та шиї. Комплексне обстеження дозволяє оцінити судинну стінку, просвіт судин і м’які тканини та органи, які прилягають до судин голови та шиї. 

За допомогою цього методу дослідження з’являється можливість деталізувати крупні та дрібні судини головного мозку чи шиї. КТ-ангіографію головного мозку та шиї у Львові проводять досвідченні медичні працівники діагностичного центру «Уросвіт». 

Переваги метода дослідження

КТ-ангіографія у медичному центрі «Уросвіт» проводиться на надсучасному та високоточному обладнанні SOMATOM go.Up. Завдяки цьому пацієнти можуть оцінити основні переваги:

  • швидкість та доступність діагностики;
  • точність дослідження завдяки детальній візуалізації судин головного мозку та шиї;
  • відсутність або мінімальна підготовка до дослідження.

Показання для проведення дослідження

Для проведення КТ-ангіографії судин шиї та головного мозку є ряд показань. Наприклад, клінічні ознаки недостатності кровопостачання головного мозку, що проявляється головним болем, запамороченням, шумом у голові, порушенням пам’яті, зниженням працездатності. 

Підтвердженням клінічних ознак недостатності кровопостачання головного мозку є прояв кількох із перерахованих скарг, які відмічаються як мінімум раз на тиждень кілька місяців поспіль. Також підозра на емболію (закупорювання судин),  тромбоз, розрив судини (при аневризмах, травмуваннях, пухлинах тощо), атеросклероз (накопичення холестерину в судинах), синдром Такаясу (аутоімунне запальне захворювання, що вражає аорту). Здавлювання пухлинами чи рубцями судин – також слід контролювати на комп’ютерному томографі. 

Черепно-мозкова травма, аномалії розвитку судин або запальні процеси в них, атеросклероз мозкових артерій, діабетична ангіопатія, доброякісні або злоякісні новоутворення головного мозку, судинні пухлини також є показання для проведення КТ-ангіопатії у медичному центрі «Уросвіт».

Підготовка та проведення КТ-ангіографії 

Слід зазначити, що дане обстеження недоцільно проводити без використання внутрішньовенного контрастування, оскільки без цього об’єктивно оцінити стан судин головного мозку та шиї неможливо. За рекомендаціями лікарів медичного центру «Уросвіт», перш ніж йти на процедуру, варто виконати такі прості умови:

  • не вживати їжу чи лікарські препарати мінімум за три години до запланованої процедури, дозволене помірне пиття води;
  • зняти з себе одяг з металевою фурнітурою, прикраси;
  • взяти із собою виписки, результати інших досліджень, аналізів. 

Під час дослідження пацієнта знерухомлюють, аби забезпечити якість знімків. Іноді лікарі «Уросвіту» просять затримати дихання, дотримуйтесь рекомендацій. Загальний витрачений на сканування час становить від 10-ти хвилин до пів години. 

Для чого потрібна КТ-ангіографія судин голови та шиї?

КТ-ангіографію судин голови та шиї доцільно проводити для отримання максимально вичерпної інформації, коли є підозра на патологічні зміни. Комп’ютерну томографію-ангіографію судин головного мозку та шиї призначають для діагностики кровоносних судин та з метою оцінки характеру кровотоку.

Протипоказання

Комп’ютерна томографія-ангіографія з контрастним посиленням протипоказана тим, хто має алергію на контрастуючу речовину, що містить йод. Крім того, пацієнтам, які мають ниркову недостатність, цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози, гостру серцеву недостатність, мієломну хворобу. Вагітним жінкам через тератогенний вплив рентгенівських променів також протипоказана КТ-ангіографічне обстеження.

КТ-ангіографія у медичному центрі «Уросвіт»

У львівському медичному центрі «Уросвіт» судини головного мозку та шиї обстежують на мультиспіральному комп’ютерному томографі, який чинить мінімальне променеве навантаження на організм пацієнта. Обстеження дозволяє отримати дані про венозні та артеріальні судини, розташовані в головному мозку. Тим самим виявити їх звуження, закупорювання, інсульти, внутрішньочерепні гематоми, аневризми, інші патології на ранніх стадіях. Записатися на діагностику можна за телефоном медичного центру: 096-700-30-80. Для зручності пацієнтів приватний медичний заклад працю сім днів на тиждень, зокрема, з понеділка по п’ятницю – 09:00-21:00, у суботу – 09:00-18:00, у неділю – 11:00-17:00.

Переваги КТ-ангіографії

Медичний центр «Уросвіт» обирають не тільки львів’яни, а й пацієнти з інших куточків України, котрі приїжджають у місто Лева на лікування, відпочинок чи у відрядження. Це й не дивно, оскільки обстеження має низку переваг:

  • Мінімум часу на проведення обстеження.
  • Низьке променеве навантаження завдяки високому класу обладнання медцентру.
  • Відсутність специфічної підготовки.
  • Якісні знімки, що дозволяють встановлювати точні діагнози.
Відео