Кучма пояснив пропозиції про “не стріляти у відповідь” і зняття блокади Донбасу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Кучма пояснив пропозиції про “не стріляти у відповідь” і зняття блокади Донбасу
07 Червня, 08:11

Кучма пояснив пропозиції про “не стріляти у відповідь” і зняття блокади Донбасу

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма на брифінгу пояснив свої пропозиції щодо окупованого Донбасу.

Кучма розповів, що умова «не стріляти» стосується лише «провокаційних обстрілів».

«Коли заїжджає якась установка чи в дитячий садочок, чи до хати, чи взагалі в населенний пункт і веде обстріл наших територій. Скажіть будь ласка, ми можемо, якщо бачимо, що це з такого, дитячого, умовно кажучи, садочка, ми можемо давати відповідь? Відповідати вогнем треба, коли йдуть бойові дії на відповідній території, де немає таких населених пунктів» – пояснив Кучма.

Також Кучма заявив, що Донбас не знаходиться в економічній блокаді.

«Немає ніякої економічної блокади. Почитайте рішення Ради національної безпеки і оборони і потім указ Порошенко. Це тимчасова заборона на переміщення вантажів через лінію зіткнення. Яка це блокада? Ми добре знаємо, що сотні, тисячі людей перетинають контрольні пункти. 50 кілограмів кожному дозволяється нести з собою», – деталізував Кучма.

 

Поруч з цим, Адміністрація президента до 19 червня не буде оприлюднювати «дорожню карту» імплементації Мінських угод, доки вона не буде узгоджена з міжнародними партнерами.

Про це повідомила речник президента Юлія Мендель у Facebook.

 «Дорожню карту президента ми не робимо поки публічною. По-перше, в України вже були прецеденти, коли наші ініціативи блокували, знаючи їх наперед. По-друге, Україна має узгодити дорожню карту з нашими європейськими партнерами в рамках Нормандського формату. Нині перед Україною стоять два найважливіші завдання: припинення вогню та повернення додому полонених українців», – додала Мендель.

 

У ОБСЄ ж заявляють, що зняття блокади не є ініціативою України.

Про це повідомив спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік.

«Насправді під час дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади було піднято представниками ОРДО і ОРЛО і підтримане в загальній формі російською стороною. Кучма підкреслив, що робота має бути взаємною, і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Всі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися в правовому полі України. Ми завжди виступали і виступаємо за те, щоб ця тенденція розриву всередині країни була не тільки припинена, а й відновлена ситуація, що передує березню 2017 року», – розповів Сайдік.

 

При цьому, у Росії не зрозуміли пропозиції Зеленського та Кучми.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю РБК.

«Я навіть не зрозумів, про які переговори йдеться, тому що якщо брати Донбас, то переговори були в рамках контактної групи і “нормандського формату”. Це не переговори з Росією. Переговори в “нормандському форматі” президент Зеленський підтвердив. Нібито це вже зазначено, але незрозуміло, з яких позицій і на чому буде базуватися продовження роботи “нормандської четвірки”. Якщо з чистого аркуша, то це не вийде. Перед тим як збиратися в “нормандському форматі” в черговий раз, треба як мінімум із повагою поставитися до цього форуму і оформити в юридичному сенсі те, про що домовлялися раніше. Президент України Зеленський згадував про обмін утримуваних осіб. Я вважаю, це перспективна тема. Ми завжди виступали за неухильне виконання вимог мінських домовленостей про обмін усіх на усіх», – зазначив Лавров.

 

Фото: Сайт президента України

Відео