Кучма заявив, що блокаду Донбасу знімуть після повернення підприємств Ахметова | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Кучма заявив, що блокаду Донбасу знімуть після повернення підприємств Ахметова
20 Червня, 07:54

Кучма заявив, що блокаду Донбасу знімуть після повернення підприємств Ахметова

РНБО може скасувати торгівельну блокаду «ОРДЛО» після повернення українських активів на окупованих територіях.

Таку заяву другого президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми оприлюднила його прес-секретар Дарка Оліфер.

«Вся наша робота має бути дорогою з двостороннім рухом, всі процеси повинні відбуватися виключно на засадах обопільності. Тільки після повернення українських активів в українське правове поле може йтися про перегляд рішення РНБО щодо впровадження торгівельних обмежень по відношенню до ОРДЛО. Для істотного прогресу у роботі ТКГ потрібна політична воля лідерів країн Нормандської четвірки. Така зустріч могла б дати сутнісний імпульс для прогресу за всіма напрямками реалізації Мінських угод», – додала Оліфер.

Відомо, що більшість цих активів є підприємства олігарха Ріната Ахметова.

«Да, зустрічався з Ахметовим. Уже була зустріч. Завтра скажу. Саме завтра, тому що завтра в нас є зустріч із бізнесом українським. І я хочу звітувати, про що ми говорили і на чому ми наполягали і будемо наполягати. Це багато речей. Це не політичні речі – ніяких домовленостей. Те, що ми відміняємо “Роттердам +”, всі про це знають – і це буде. І буде демонополізація – і пан Ахметов це чув, ДТЕК я маю на увазі. І всі в цілому це розуміють. Але є інша сторона: для кожного з нас дуже важливо зараз вкладати гроші в Україну. Наші великі бізнесмени стали багатими саме тут, саме в Україні – тому зараз, мені здається, треба всі ці гроші повертати і вкладати в Україну», – сказав Володимир Зеленський “Українській правді” на неформальній зустрічі з журналістами.

 

Тим часом, Зеленський призначив чотирьох уповноважених представників України в робочих підгрупах Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Президент змінив представника в робочій підгрупі з гуманітарних питань, на Валерію Лутковську, а інших перепризначив. Лутковська в 2012-2018 роках була уповноваженою Верховної Ради з прав людини.

Представники групи не дійшли згоди стосовно спільної заяви про перемир’я. Також не вдалося домовитися щодо розведення сил та засобів ураження.

 

Також планується інвестиційний форум для відновлення Донецького регіону.

Про це Зеленський сказав на зустрічі з членами наглядової ради “Ялтинської європейської стратегії”.

 

Фото: Патріоти України

Відео