Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Куди ділася зима?»: львівські бабаки прокинулися на місяць швидше
03 Лютого, 17:02
logo-black

«Куди ділася зима?»: львівські бабаки прокинулися на місяць швидше

Юлія Швидко

Три бабаки – дві самки Марусі та самець Мишко, – які мешкають в Львівському еколого-натуралістичному центрі, десять днів тому прокинулися зі зимової сплячки. Таке у Центрі трапилося вперше, кажуть екологи. У попередні роки бабаки ніколи не виходили зі своїх раніше, ніж на Стрітення, 15 лютого.

«Бабаки, як і кожного року, заснули у листопаді. Але сон їх був коротший, ніж завжди. Так вони відреагували на аномально теплу зиму, – говорить LMN директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. – Ми ж через таку поведінку бабаків не будемо змінювати традицію і цього року 15 лютого таки проведемо ритуал пробудження бабаків. Тільки не питатимемо «Коли прийде весна?», а запитаємо «Куди ділася зима?».

Еколог припускає, що, якщо раптом погода зміниться на зимову, то бабаки знову можуть заснути.

«Кажуть, що зі середи має йти похолодання, у п’ятницю наче до -10 градусів очікують. То, можливо, бабаки ще підуть досипати. Вони у норі самі собі регулюють температуру. Усередину їм кладемо солому. Коли надворі тепліє, вони відкривають вхід у нору. Як тільки температура падає, вони його закривають соломою».

Фото: syla.news

Схожі новини