«Кульова блискавка відрізала дах, наче ножем»: на Миколаївщині пройшов буревій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Кульова блискавка відрізала дах, наче ножем»: на Миколаївщині пройшов буревій
21 Червня, 13:03
logo-black

«Кульова блискавка відрізала дах, наче ножем»: на Миколаївщині пройшов буревій

Вікторія Ничта

Вчора, 20 червня, у селі Рудники на Миколаївщині пройшов потужний буревій. Шквальний вітер наробив чимало шкоди – позривав дахи із будинків, пошкодив електроопори, поламав дерева.

 

«Це було щось страшне, – каже місцевий житель Степан Леськів. – Я якраз був на городі, коли невідомо звідки за одну секунду зірвався страшний вітер. Подвір’ям почали літати вазони, гілля дерев, у повітрі літало все, що було добре не прикріплено до землі. Я навіть не встиг отямитися, як вітер вхопив мою браму і поніс на дорогу. Потім зірвав дах із сусіднього магазину і переніс його на метрів п’ять. Качки і гуси були настільки налякані, що ховалися навіть у найменші шпарини. Це тривало десь хвилин 20. А коли вітер вщухнув, люди почали виходити із хат і оглядати свої подвір’я. На нашій вулиці дах зірвало і у моїх сусідів, декому поламало дерева в садах».

 

У цілому селі зникло світло. Вітер пошкодив електроопори та порвав дроти. РЕМівці змогли приступити до ліквідації пошкоджень лише наступного дня, бо вночі працювати було надто небезпечно.

 

«Ми вже одного разу переживали такий ураган, це було у 2007 році, – розповідає сільський голова Степан Дубик. – Тоді людям також наробило багато біди. Але цього разу буревій був у рази потужніший. Щонайменше із 8-ми будинків повністю знесло дахи, багато є таких, де дах вирвало частково або ж познімало трохи шиферу. Негода пошкодила і багато господарських будівель. В одну із хат навіть залетіла кульова блискавка. Люди кажуть, що в той момент на горищі стояв страшний шум, а потім із будинку знесло дах. Я коли оглянув те місце, то скажу чесно, бачив таке вперше у житті. Дах наче відрізало ножем. Зараз ми підраховуємо збитки і складаємо необхідні акти, щоб потім була можливість допомогти постраждалим. Бо люди у відчаї, адже тепер мусять думати, як встановити нові дахи на свої будинки».

 

РЕМівці обіцяють відновити електропостачання вже до кінця дня.

 

Фото: надали жителі села Рудники

Відео