Курс долара дивує: що буде з валютою в Україні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Курс долара дивує: що буде з валютою в Україні
17 Червня, 17:06

Курс долара дивує: що буде з валютою в Україні

В Україні курс долара може знизитися на 30-40 коп./$ до позначки у 26 грн/$ вже до 22 червня. Девальвація себе відіграла, а американська валюта поступово знижується у ціні, – пише OBOZREVATEL .

В Україні на початку червня курс долара подолав максимальну за 60 днів позначку, досягнувши 27,2 грн/$. Однак уже ближче до середини місяця гривня впевнено почала відвойовувати свої позиції. Так, станом на 14 червня валюта знизилася у ціні до 26,4 грн/$.

Чому перестав дорожчати долар

  • закінчився традиційний період подорожчання валюти — кінець місяця;
  • негативні новини, які викликали хвилювання в учасників валютного ринку, відіграли себе;
  • попит на долари на валютному ринку знизився;
  • з’явилися позитивні новини від МВФ, Мінфін успішно розмістив державні цінні папери (у гривні під 18,5%, у доларах — 7,25-7,5%).

Наразі ціла низка позитивних факторів дозволила розвернути курсову тенденцію на 180 градусів. В результаті долар почав плавно дешевшати.

Аналітики вважають, що до 22 червня американська валюта коштуватиме близько 26,1-26,2 грн/$, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,0/26,3 грн/$.

Коли краще купувати валюту в Україні

Є три основних правила, як правильно купувати валюту. Важливо при цьому визначитися з метою.

Якщо відкладати на конкретну покупку. В такому разі правильно збирати у тій валюті, в якій витрачатимете гроші. Наприклад, якщо збирати на поїздку до Риму, найкраще купувати євро. Якщо ж ви плануєте купувати машину, ціна якої фіксовану у доларах, найкраще відразу збирати американську валюту.

Якщо збирати на “чорний день”. У такому разі варто відразу купувати три різних валюти. Наприклад, долари, євро та юані. Такий кошик дозволить диверсифікувати (розділити) ризики. Це головний принцип.

Також не можна купувати гроші відразу. Найкраще робити це невеликими порціями раз на місяць. При цьому більшу частину коштів необхідно купувати ближче до літа, а до кінця року, коли курс традиційно зростає, обсяги купівлі можна знизити.

 

Відео