Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Курс долара в Україні зміниться»: експерти дали прогноз на 2021 рік
24 Вересня, 15:17

«Курс долара в Україні зміниться»: експерти дали прогноз на 2021 рік

В Україні в 2021-му курс долара має всі шанси як до значного зростання, так і до стабілізації. Аналітики погіршують свої прогнози, проте все ще не очікують різких змін, пише Обозрєватель.

Oxford Eсonomics днями переглянув свої оцінки ситуації в Україні. Вони вважають, що відносини з МВФ можуть погіршитися, а це створює великі макрофінансові ризики.

У результаті аналітики погіршили прогноз середньорічного курсу гривні в 2021 році до 28,4 грн/$ порівняно з 27,4 грн/$ у травневому прогнозі. І поки світові аналітики очікують курс трохи більше ніж 28 грн, українська влада впевнена, що долар у середньому буде коштувати наступного року близько 29,1 грн/$.

З огляду на це наш уряд можна вважати найбільш песимістично налаштованим. Аналітик Володимир Мазуренко зі свого боку впевнений, що долар у 2021-му може в деякі дні дійти до 30 грн.

«Зараз у нас складна економічна ситуація і нам потрібно розуміти, що без девальвації гривні виконати навіть той дефіцитний бюджет буде дуже складно. Думаю, що є два сценарії розвитку ситуації. Перший – матимемо плавне зростання в наступному році й дійдемо в конкретні дні до 29 грн/$. Другий варіант – може отримати ревальвацію до 26,5 грн/$», – вважає Володимир Мазуренко.

Ситуація буде залежати від позиції Національного банку, співпраці з МВФ, відновлення світової економіки, обсягу інвестицій у країни, що розвиваються, і т. д.

Що і як може змінитися

Інфляція буде зростати вслід за курсом. В Україні приблизно чверть споживчого кошика залежить від імпорту. Слідом за подорожчанням долара, приблизно через один-два тижні, почнуть рости й ціни на імпортні товари: техніку, одяг і навіть продукти харчування.

Також будуть дорожчати бензин (вартість літра А-95 може зрости в ціні на 1,6 грн), газ (кубометр у разі подорожчання долара до 29 грн може вирости в ціні на 25-40 копійок).

Услід за газом і бензином, але з певним відставанням, почнуть рости в ціні й інші комунальні послуги: гаряча вода, опалення й навіть холодна вода та електроенергія.

Як можуть змінитися ціни за курсу в 30 грн/$:

  • банани: з 27 до 31,9 грн за кг;
  • загальне зростання цін: із 5 до 7,3% у 2020 році;

Наприклад, кілограм бананів у супермаркетах у середньому коштує $ 1-1,1. Якщо зараз це 27 грн, то до кінця наступного року – 31,9 грн за кілограм.

Схожі новини