Кузьма «Скрябін» посмертно став Героєм України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Кузьма «Скрябін» посмертно став Героєм України
17 Серпня, 16:18
logo-black

Кузьма «Скрябін» посмертно став Героєм України

Ірина Петришин

Сьогодні, 17 серпня, Президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України лідерові гурту «Скрябін» Андрієві Кузьменку. Указ підписав у день народження співака. Звання присвоїв за формування культурного простору, за розвиток музичного мистецтва та громадську діяльність.

«З початком війни Андрій регулярно їздив на схід і допомагав нашим захисникам. Кузьма й сам був справжнім захисником України, воїном слова. Його зброя – ручка, папір та мікрофон. Піснею він зцілював душу, словом – заряджав на боротьбу. За сильну, квітучу та непереможну Україну», – зазначив Зеленський.

«Скрябін» народився у селищі Брюховичі піді Львовом. Тут мешкають його батьки. Співака поховали у родинному склепі на місцевому цвинтарі.

«Дуже шкода, що такі люди як Андрій Кузьменко швидко йдуть від нас. Такі особистості народжуються раз на сто років. Він завжди мав активну громадську та політичну позицію, був великим патріотом своєї країни. Ми пишаємося, що така велика людина отримала звання Героя, шкода, що посмертно. Його батьки, що живуть у Брюховичах, також мають активну суспільну позицію. Вони є активними мешканцями, завжди підтримували справи, які ми робимо, та дбають про наше селище, – розповідає LMN селищний голова Брюхович Володимир Доманський. – Наша громада кожного року вшановувала пам’ять Андрія Кузьменка. На жаль, через пандемію немає можливості всім зібратися та згадати теплими словами його постать».

Нагадаємо, що Андрієві Кузьменкові сьогодні мало виповнитися 52 роки. Він загинув у ДТП 2 лютого 2015 року. За освітою був стоматологом. З 1989 року був лідером гурту «Скрябін». Написав три повісті – «Я, «Побєда» і Берлін», «Я, Паштєт і армія» і «Місто, в якому не ходять гроші».

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео