Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Квести, флешмоби та пікніки: як львівські школярі святкували День знань
02 Вересня, 18:53

Квести, флешмоби та пікніки: як львівські школярі святкували День знань

День знань львівські школи і ліцеї відсвяткували по-різному.  Дехто традиційно – з лінійками та офіційними заходами. Однак були й ті, які організовували незвичні пікніки і флешмоби, передає zaxid.net.

На годиннику 9 ранку. На плацу Ліцею ім. Героїв Крут розпочинається святкування нового навчального року. Юнаки слухають накази командування, виконують гімн і марширують. Жодних усмішок, тільки серйозні обличчя і максимальна концентрація. Цьогоріч до ліцею вступили понад 200 нових учнів. Готувались до свята почали за 4 дні до початку. Репетирували від ранку і до вечора.

«Тут дуже важко, мушу сказати. Найважче було марширування. Це, взагалі, все, що ми поки вивчали. Будемо чекати на якісь нові фізичні вправи», — каже ліцеїст першого курсу Микола.

«Це мій перший внучок. Дуже хвилююся. Я дуже рада, що він сюди пішов, став справжнім мужчиною. Я на нього сподіваюся», — зі сльозами на очах розповідає бабуся новобранця Галина.

А щоб юнаки швидше освоїли ази військової справи і стали справжніми мужчинами, необхідний вишкіл, переконані вихователі.

«Дух у чому? По-перше — однострій, по-друге — урочисте вручення відзнак. Хай вони невеликі поки, це лише відзнака ліцеїста і шеврон ліцею, але це відзнака. Це є те, що людина вже у нас, в нашій когорті», — пояснює офіцер-вихователь, підполковник Ігор Ніконов.

Натомість для інших 1-ше вересня — посиденьки на галявині. Буде пікнік. Саме так розпочинається навчальний рік у ліцеї «Просвіта».

«У моїй попередній школі було не так цікаво. Ми просто стояли, співали, нас священник кропив. А минулого року у цій школі, коли я сюди перейшла, були конкурси, всякі ігри, концерти, ми танцювали. І це було набагато цікавіше», — ділиться спогадами учениця ліцею «Просвіта» Ніколь.

Незвичне святкування підтримують батьки. Кажуть, таким чином дітям легко починати навчальний рік.

«Я скажу за свою донечку особисто. Вона з великим задоволенням йшла сьогодні до школи. Насправді, для дітей набагато спокійніше, діти вільно почуваються, коли в них саме такого формату перший дзвінок», — розповідає матір учениці ліцею «Просвіта» Надія.

Таку практику тут запровадили 3 роки тому. І до традиційного святкування повертатися не хочуть.

«Вже надто діти звикли до традиційних лінійок і до простого простоювання. Ви самі розумієте, що зараз ми маємо дуже жарку пору. І зараз стояти і тримати дітей просто для того, щоб діти слухали виступи — це просто безглуздо», — каже директор ліцею «Просвіта» Андрій Закалюк.

Щороку шкіл із незвичними святкуваннями більшає. Тож якщо навчальні заклади і надалі відмовлятимуться від лінійок із такими темпами, то незвичними стануть тепер традиційні концерти і виступи гостей.

Фото: захід нет.

Схожі новини