Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Київська Мадонна»: жінку із немовлям в метро намалювали в італійському храмі
20 Квітня, 15:45

«Київська Мадонна»: жінку із немовлям в метро намалювали в італійському храмі

У католицькому храмі італійського Неаполя з’явилася картина української ілюстраторки Марини Соломенникової “Київська Мадонна”. Референсом до картини стало фото жінки, яка годувала немовля в метро, ​​поки тривали запеклі бої за Київ. Про це повідомив пастор Павло Левушкан.

Її помітила художниця Марина Соломеннікова з Дніпра. Марина захотіла зробити цю молоду жінку символом всіх українських матерів, які змушені разом зі своїми дітками ховатися від російських окупантів у бомбосховищах та жити на станціях метро.

«Пізніше я знову побачила її в новині, де її, власне, порівнювали з іконою Мадонни з немовлям. Але в цій новині не було вказано фотографа. Проте я дуже хотіла знайти, чия це робота і чи є фото з інших ракурсів. Та в моїй голові вже склалися всі пазли побаченого і прочитаного – ця жінка з дитинкою була символом усіх українських матерів, які мусять ховатися від російської зброї в бомбосховищах. Образ жінки на фотографії був настільки невинним, що, по-моєму, світився навіть без ілюстрації», – розповіла художниця Суспільному.

de22ed9d-cf44-4181-8540-7183fcb9d5d0

Журналістам вдалося знайти і жінку з фотографії. Її звуть Тетяна Близняк. 25 лютого вона разом із чоловіком, маленькою дитиною та мопсом пішли в метро. Як сказала сама Тетяна, вони мали евакуюватися 26 лютого, але не могли вийти з метро через запеклі бої.

Зрештою, їм таки вдалося виїхати до Львова. Тепер уся сім’я у безпеці, а фото Тетяни Близняк стало одним із символів війни.

7830fbb9-6415-4fd9-bb44-d5cae31eacea
Схожі новини